استاندار کرمان بر ریل‌گذاری توسعه استان تاکید کرد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان بر لزوم ریل‌گذاری و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه این استان در یک چشم انداز بلندمدت تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند، شامگاه یکشنبه در دیدار مجمع نمایندگان استان کرمان با تشریح محورهای برنامه‌ها، افزود: به نظر می‌رسد جریان توسعه در استان به صورت همه جانبه و متوازن دنبال نشده و از همین رو در برخی بخش‌های زیرساختی مانند آب، برق، گاز و راه دچار عقب افتادگی هایی هستیم که برای فراهم کردن آن‌ها تلاش می‌کنیم.

وی ادامه داد: اگر ما امروز به فکر ایجاد زیرساخت‌ها نباشیم، طرح‌های توسعه استان در یک دهه پیش‌ِ رو با چالش روبه‌رو خواهد شد.

استاندار کرمان به ظرفیت های مغفول استان کرمان در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: برای نمونه با وجود اینکه استان کرمان بزرگترین تولید کننده پسته کشور است اما شاهدیم که هنوز در میان فعالان صادراتی این محصول اختلافات صنفی مخرب وجود دارد لذا لازم است برای بهبود شرایط اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی شکل بگیرد.

تاکید بر تحقیقات کشاورزی

توجه به بخش تحقیقات کشاورزی یکی دیگر از موارد مورد تاکید استاندار کرمان در دیدار با مجمع نمایندگان استان بود.

زینی‌وند با اشاره به اینکه بخش تحقیقات کشاورزی در حال حاضر ضعف جدی دارد، گفت: باید مراکز تحقیقاتی قوی در حوزه کشاورزی شکل بگیرد تا با راهنمایی آن‌ها بتوانیم از چالش‌های مختلف این حوزه محوری به سلامت عبور کنیم.

تاکید بر اهمیت مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها

وی بار دیگر بر اهمیت مسئولیت اجتماعی شرکت های اقتصادی تاکید کرد و گفت: برای سوق دادن شرکت ها به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی‌شان عزم جدی داریم.

زینی‌وند به تقویت نقش معین‌های اقتصادی هم اشاره کرد و گفت: معین های اقتصادی باید به تعهدات قبلی شان عمل کنند و تلاش می‌کنیم معین‌های اقتصادی جدیدی را برای مناطق مختلف استان فعال کنیم.

فعال کردن معادن راکد استان یکی از مطالبات نمایندگان در این نشست بود که استاندار هم بر آن صحه گذاشت و گفت: برای فعال کردن بخش معدن آمادگی داریم و اهل نوشتن صورتجلسات بی حاصل نیستیم.حتماً مطابق قانون عمل می کنیم و اگر معدنی در فرصت قانونی فعالیت‌اش را آغاز نکند مجوزش را باطل می‌کنیم.

اهمیت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان‌

همچنین بسترسازی برای توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان بخش دیگر سخنان استاندار کرمان را تشکیل می‌داد.

وی به تغییرات فضای کسب و کار در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: از بازار قوی کسب و کارهای جدید بی‌بهره هستیم و این نشان می‌دهد که باید زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را فراهم کنیم.

زینی‌وند با اشاره به تجربه برخی استان ها در این زمینه، اهمیت شکل‌گیری پارک علم و فناروی با هویت مستقل در استان را مورد تاکید قرار دارد.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از اظهار محبت نمایندگان استان در سخنان‌شان اظهار امیدواری کرد با حفظ فضای وحدت و همدلی برنامه‌های توسعه استان به نتیجه برسد.

وی با اظهار خرسندی از برگزاری نشست با مجمع نمایندگان، گفت: در مجموع استان کرمان از نمایندگانی قوی برخوردار است که هر یک در مجلس نقش موثری ایفا می‌کنند و این فرصت را برای پیگیری مسایل استان به فال نیک می‌گیریم.

زینی‌وند همچنین در پاسخ به تقاضای نمایندگان قول داد پروژه‌های اولویت‌دار هر شهرستان را به صورت ویژه پیگیری کند.
شهباز حسن‌پور، نماینده سیرجان و بردسیر و رییس مجمع نمایندگان استان کرمان هم در این نشست با تبریک انتصاب زینی‌وند به برخی چالش‌های حال حاضر استان در بخش‌های اقتصادی، صنعتی و بانکی اشاره کرد و خواستار پیگیری این موارد از سوی استاندار کرمان شد.

در این نشست سایر اعضای مجمع هم در مسایل شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌شان و مسایل استان مواردی را طرح کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها