دانشجویان ایرانی در سوئیس ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کردند

لندن- ایرنا- جمعی از اساتید و دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های سوئیس با صدور بیانیه‌ای ترور شهید دکتر «محسن فخری‌زاده» دانشمند ممتاز هسته‌ای و صنعت دفاعی کشورمان را محکوم کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، متن کامل این بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ. فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ»

و هرگز گمان مبر آنان که در راه خدا کشته شدند مرده‌اند، بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند. در حالی که به آنچه خدا به آنان عطا کرده شادمانند، و به کسانی که هنوز به آنان نپیوسته‌اند بشارت می‌دهند که نه بیمی بر آنان است ونه اندوهگین می‌شوند.»

هماره جبهه باطل به دنبال کشتن نیروهای کلیدی جبهه حق بوده است تا بدین ترتیب به جبهه حق و مشخصاً سرعت پیشرفت آن ضربه وارد کند. اما دست خدا بالاتر از همه دست‌هاست، "و مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین". هر شهید روح تازه‌ای به کالبد جامعه می‌دمد و مؤمنان را به رسیدن به اهداف خود امیدوارتر و مصمم‌تر می‌کند. شهید فخری‌زاده که عمر خود را صرف پیشرفت و تقویت ایران اسلامی کرد، با شهادتش چراغی شد برای ادامه راه و نور امید را دوچندان بر قلوب مؤمنان و مخصوصاً جامعه علمی کشور تاباند.

ما جمعی از اساتید و دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های سوئیس، که به منظور استفاده از ظرفیت‌های خارج از کشور برای تقویت بنیان‌های علمی ایران اسلامی مشغول به تحصیل و تحقیق هستیم، به عنوان بخشی از جامعه علمی کشور از فقدان این شهید بزرگوار احساس اندوه می‌کنیم و ضمن محکومیت شدید این اقدام تروریستی عزم دوچندان خود را برای ادامه راه او، که همان پیشرفت علمی کشور است، اعلام می‌داریم.

سلام خدا بر شهید فخری‌زاده، شهید سلیمانی و همه شهدای راه حق

به گزارش ایرنا، شهید فخری‌زاده از دانشمندان کشورمان عصر جمعه در حمله تروریستی در منطقه آبسرد استان تهران به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار جهان