درخواست فرماندار زرندیه از شهرداران برای پرداخت نیم درصد کتابخانه ها

ساوه-ایرنا- سرپرست فرمانداری زرندیه از شهرداران حوزه این شهرستان درخواست کرد که نیم درصد درآمدهای به کتابخانه های عمومی را به موقع پرداخت کنند.

به گزارش ایرنا، «سیامک سلیمانی» عصر یکشنبه در چهارمین نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه با تسلیت شهادت شهید محسن فخزی زاده از دانشمندان صنعت دفاعی کشورمان، تاکید کرد: پرداخت به موقع نیم درصد درآمدها از سوی شهرداران عاملی موثر برای رشد و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اجرای طرح های زیرساختی این حوزه است.
وی افزود: کسب عنوان برتر کشور از سوی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه مایه مباهات و حاصل تلاش و جدیت اعضای این انجمن در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

وی گفت: مردم شهرستان زرندیه همواره به فرهنگ و مطالعه علاقه وافری داشته اند و شمار بالای نخبگان، نویسندگان و صاحبان آثار فاخر هنری و ادبی تاییدی بر این مساله است.

سرپرست فرمانداری زرندیه در ادامه افزود: کتاب و کتابخوانی مقوله‌ای بسیار مهم است و به افزایش آگاهی و بینش اجتماعی و نهادینه شدن رفتار و حقوق شهروندی در جامعه کمک شایانی می کند.

سلیمانی اظهار داشت: با برنامه ریزی و اقدامات انگیزشی به خصوص در شرایط شیوع کرونا و ماندن اغلب مردم در خانه، باید شهروندان را به مطالعه کتاب ترغیب کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه نیز، گفت: شرایط کنونی که مردم به دلیل مبارزه با ویروس کرونا مجبور به قرنطینه و ماندن در خانه هستند بهترین فرصت برای ترویح فرهنگ کتابخوانی محسوب می شود.

«احمد جوانمرد» افزود: باید ضمن یادآوری این نکته که کتاب بهترین همدم و مونس برای مردم است برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه اقدام شود تا سطح دانش و اطلاعات عمومی شهروندان به خصوص در مورد تاریخ و تمدن ایرانی و اسلامی و همچنین جغرافیای محل زندگی خود ارتقا یابد.

دبیر انجمن کتابخانه های عمومی زرندیه از اجرای طرحی با عنوان «یارمهربان، همدم روزهای قرنطینه» در این شهرستان خبر داد و گفت: مردم می‌توانند با ثبت نام در این طرح کتاب مورد علاقه خود را در منزل تحویل بگیرند.
شهرستان زرندیه با ۷۰ هزار نفر جمعیت از مراکز صنعتی، کشاورزی و باغداری استان مرکزی محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها