راه ارتباطی ۶۴ روستای کردستان بازگشایی شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: با تلاش راهداران این استان راه ارتباطی ۶۴ روستا که بر اثر بارش برف و کولاک مسدود بود، بازگشایی شد.

محمدراشد مدرس‌گرجی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا عصر امروز راه ارتباطی ۸۵ روستا بدلیل بارش سنگین برف و کولاک شدید مسدود بود که با تلاش بی وقفه راهداران این آمار اکنون به ۲۱ روستا کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته راهداران تا پاسی از شب با استقرار در محورهای روستایی مسدود شده اقدام به برفروبی و بازگشایی مسیرها کردند، افزود: راه روستاهای باقی مانده شامل ۶ مورد در بیجار، چهار آبادی در دیواندره، ۱۰ روستا در سقز و  یک روستا در دهگلان است.

مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان اضافه کرد: با روشن شدن هوا، راهداران برای بازگشایی مسیرهای باقی‌مانده روستایی اعزام و تا بازگشایی کامل، فعالیت‌ خود را ادامه خواهند داد.

مدرس گرجی یادآور شد: عصر امروز با تلاش راهداران محور ایرانخواه - تکاب که در یک روز گذشته به علت بارش سنگین برف و کولاک شدید مسدود بود را بازگشایی کردند تا امکان تردد وسایل نقلیه در آن از سر گرفته شود.

وی تاکید کرد: اکنون تردد در تمام محورهای ارتباطی اصلی در استان جریان دارد اما در گردنه‌ها و ارتفاعات عبور و مرور خودروها تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

مدرس گرجی گفت: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی بارش برف تا فردا ادامه دارد از این رو توصیه می‌شود مردم از ترددهای غیرضروری در محورهای ارتباطی خودداری کنند.

راهداران کردستان در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های کردستان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی را تحت پوشش خدمات خود قرار می‌دهند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها