ملی‌پوش وزنه‌برداری: حضورمان در پیکارهای جوانان جهان قطعی نیست

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلا وزنه‌برداری بازی‌های المپیک جوانان گفت: تمرینات آماده‌سازی برای مسابقات قهرمانی جوانان جهان به زودی آغاز می‌شود اما به دلیل مشکلات اخذ روادید از سوی کشور عربستان حضورمان در این مسابقات قطعی نیست.

«علیرضا یوسفی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تمرینات و برنامه‌های خود در زمان شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مدتی بود که از یک مصدومیت رنج می‌بردم که جدی بود که هم اکنون دوران درمان آن را سپری می‌کنم و در حال بهبود هستم. تا ۲ هفته دیگر تمرینات خود را شروع خواهم کرد تا با آمادگی در اردوی آینده تیم جوانان شرکت کنم.

وی تصریح کرد: تا چند وقت دیگر تمرینات تیم وزنه‌برداری جوانان آغاز می‌شود و این تمرینات برای حضور در مسابقات جوانان جهان در کشور عربستان است. البته اعزام به این مسابقات به دلیل مشکلات اخذ روادید از سوی کشور عربستان قطعی نیست.  

یوسفی درباره اینکه در دوران مصدومیت هزینه‌های زیادی متوجه او و خانواده‌اش شده است، گفت: خانواده من سرمایه‌دار نیست و اگر سرمایه‌دار بودیم به وزنه‌برداری نمی‌آمدم. نمی‌دانم چرا مسئولان استانی توجهی به استعدادها ندارند. تنها در این استان محمدجواد اشرف نایب رییس هیات وزنه‌برداری استان مازندران به من کمک کرد تا از مشکلات دوران مصدومیت عبور کنم. البته بی‌توجهی به این رشته تنها به من مربوط نمی‌شود بلکه در سطح کلان نیز وجود دارد.

دارنده مدال طلا المپیک ۲۰۱۸ جوانان ادامه داد: شاید باورپذیر نباشد که مردی با ۸۵ سال سن بر تمرینات جوانان مازندران نظارت دارد. قاسم غزالیان بیش از نیم سده است برای وزنه‌برداری استان با عشق کار می‌کند. چندی پیش فرزند او فریدون غزالیان به خاطر کرونا درگذشت اما او همچنان در سالن حضور دارد و تمرینات ما را دنبال خواهد کرد. او همان مربی پایه‌ای است که بهداد سلیمی قهرمان جهان و المپیک را به ایران معرفی کرد و بیش از ۲۰ شاگرد او عنوان‌دار ایران و آسیا هستند.

یوسفی گفت: سالن وزنه‌برداری قائمشهر امکانات ابتدایی را ندارد و کسی به آن رسیدگی نمی‌کند.  زمان تمرین از سالن خاک بلند می‌شود نمی‌دانم چرا کسی مشکلات این سالن را نمی‌بیند امیدوارم مسئولان ورزش استان و در راس آن «حسن رنگرز» مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران نگاه ویژه‌ای به وزنه‌برداری داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار ورزش