درخواست انصارالله برای مذاکره مستقیم میان طرف‌های درگیر در جنگ یمن

تهران - ایرنا - «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن روز یکشنبه خواستار مذاکره مستقیم طرف‌های درگیر در جنگ یمن برای پایان این جنگ شد.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، شرف گفت: ما خواهان گفت وگو و مذاکره مستقیم میان همه طرف‌ها برای پایان دادن به جنگ هستیم.

وی افزود: ما بار دیگر می گوییم که خواهان دستیابی به صلح برای همه در یمن، منطقه شبه جزیره عربستان و خلیج فارس هستیم.

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن اضافه کرد: اگر عربستان سعودی به حقوق همسایگان اهمیت می دهد، پس از تلاش های سازمان ملل متحد در این زمینه حمایت کند.

عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن به تدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها نفر از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزین به همراه نداشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =