نباید اجازه داد دشمنان روایت شهادت فخری زاده را برعکس جلوه دهند  

یاسوج- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نباید اجازه داد که دشمنان و رسانه های غربی، روایت شهادت محسن فخری زاده دانشمند هسته ای و دفاعی ایران را برعکس جلوه دهند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید رضا افتخاری عصر یکشنبه در نشست خبری در یاسوج با موضوع شهادت محسن فخری زاده اظهار داشت: دشمنان و رسانه‌های غربی این روایت را به نفع خود بیان کرده و اقدام به تبلیغات منفی در مورد آن می‌کنند.

وی افزود: محسن فخری زاده سال‌های متمادی برای رشد، توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور از جمله در عرصه علمی تلاش کرد و همواره نیز در خدمت ملت ایران بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اقدام‌هایی ارزنده با مدیریت محسن فخری زاده برای ساخت کیت تشخیص بیماری کرونا و تولید واکسن کرونا در کشور انجام شد.

حجت الاسلام افتخاری عنوان کرد: شهادت محسن فخری زاده یک ثلمه، ضایعه، آسیب و ضرر جدی برای کشور و ملت ایران است.

وی ابراز داشت: محسن فخری زاده پدر علم هسته‌ای ایران بود و باید جایگاه علمی والای ایشان بیش از پیش به مردم گوشزد و برای آنان تبیین و تشریح شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ترور محسن فخری زاده امر معمولی و ساده ای نبود بلکه با مدیریت و برنامه ریزی دقیق و گسترده یک دولت تروریست انجام شده است.

حجت الاسلام افتخاری اظهار داشت: رسانه‌ها و خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد بکوشند که در مورد شهادت محسن فخری زاده آگاهی صحیح به مردم داده و افکار عمومی را به نحو مطلوب و شایسته ای مدیریت و هدایت کنند.

وی افزود: مهمترین آرمان‌های مشترک محسن فخری زاده و سردار قاسم سلیمانی شامل دفاع از مستضعفان جهان، مبارزه با تروریسم و تلاش برای رشد، توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور به ویژه در زمینه علمی است و هر دوی آنها نیز در همین مسیر به شهادت رسیدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: رژیم صهیونیستی معروف ترین دولت تروریست است که با هماهنگی آمریکای جنایتکار اقدام به ترور محسن فخری زاده کرد.

حجت الاسلام افتخاری عنوان کرد: هدف اصلی دشمنان از ترور محسن فخری زاده جلوگیری از رشد، توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور از جمله در عرصه علمی بوده و نشانه ضعف، درماندگی و استیصال آنان است.

وی ابراز داشت: ایران اسلامی به دنبال گرفتن انتقام شهادت محسن فخری زاده بوده و این امر نیز به یک مطالبه عمومی در کشور تبدیل شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این انتقام گرفتن اقتضائات و شرایطی دارد و باید واکنش ایران نیز در برابر عاملان ترور محسن فخری زاده قدرتمندانه باشد.

حجت الاسلام افتخاری اظهار داشت: پیگیری حقوقی در مجامع بین المللی از سوی مسؤولان اجرایی کشور برای محکومیت و مجازات عاملان ترور محسن فخری زاده ضروری بوده و باید در این زمینه از تمامی ظرفیت‌ها و ابزارها استفاده بهینه شود.

وی افزود: رسانه‌ها و خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اقدام به تشویق و ترغیب دانشجویان، طلاب، اصناف و دیگر قشرهای مردم این استان برای موضع گیری مناسب در برابر ترور محسن فخری زاده و ابراز تنفر و انزجار از عاملان آن کنند.

بعدازظهر جمعه هفتم آذرماه ۱۳۹۹ عناصر تروریستی مسلح خودروی حامل محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار داده و او را به شهادت رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها