الازهر: جامعه جهانی کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد

تهران - ایرنا - الأزهر مصر روز یکشنبه به مناسبت سالروز تصویب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای تقسیم فلسطین، در بیانیه‌ای از جامعه جهانی خواست تا کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس را به رسمیت بشناسد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای العربی الجدید، الازهر همچنین خواستار مقابله با حملات برنامه ریزی شده در شبکه های اجتماعی شد که محو آرمان فلسطین را هدف قرار داده است.

در بیانیه الازهر آمده است: جهان عربی و اسلامی هرگز کشتارها، جنایت‌های غیرانسانی و غیراخلاقی علیه ملت فلسطین را فراموش نخواهد کرد.

این بیانیه تاکید می‌کند، این جنایت‌ها با تلاش‌های رژیم اشغالگر برای تحریف تاریخ و حقایق آن، ممکن نیست که از حافظه انسان پاک شود.

الأزهر همچنین بر لزوم زنده نگه‌داشتن آرمان فلسطین و یادآوری آن برای کودکان و جوانان تا زمان بازپس‌گیری حقوق ملت فلسطین تأکید کرده است.

مجمع عمومی سازمان ملل روز ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ میلادی با تصویب قطعنامه ۱۸۱ به طرح تقسیم فلسطین به دو کشور عربی و عبری رأی داد.

الأزهر همچنین سالروز تقسیم فلسطین را بدترین مناسبت در تاریخ عنوان کرده که دربردارنده تمامی انواع ظلم علیه مردم فلسطین اعم از کشتار، تجاوزات، شکنجه و آوارگی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha