گرامیداشت دانشمند شهید محسن فخری‌زاده در شبکه قرآن

تهران- ایرنا- مراسم گرامیداشت دانشمند صنعت دفاعی و هسته‌ای کشور، شهید محسن فخری‌زاده، با همکاری شبکه قرآن و معارف سیما و آستان‌هایِ مقدسِ امام رضا (ع)، فاطمه معصومه (س)، صالح بن موسی (ع) و مسجد مقدس جمکران از شبکه قرآن و معارف پخش می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، ویژه برنامه مراسم گرامیداشت دانشمند هسته‌ای، شهید محسن فخری زاده طی روزهای مختلف هفته ساعت ۱۹ و با همکاری شبکه قرآن و معارف سیما و آستان‌هایِ مقدسِ امام رضا (ع)، فاطمه معصومه (س)، صالح بن موسی (ع) و مسجد مقدس جمکران بصورت زنده پخش می‌شود.
با توجه به شرایط موجود و عدم برگزاری مراسم گرامیداشت این شهید پرافتخار کشورمان، از روز شنبه ۸ آذر با تلاوت آقایان جلیل اشرفی، حمید شاکرنژاد و مداحی آقای نیک بخت از شبکه قرآن و معارف سیما بصورت زنده از حرم مطهر امام رضا (ع) پخش شد.
همچنین مراسم گرامیداشت شهید محسن فخری زاده با تلاوت قرآن کریم و قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه، روز یکشنبه، ۹ آذر از حرم مطهر امام رضا (ع)، دوشنبه از حرم مطهر امام زاده صالح (ع) و روز سه شنبه، ۱۱ آذر، دعای توسل از مسجد مقدس جمکران به یادبود این شهید بزرگوار، برگزار می شود.
مراسم گرامیداشت این شهید بزرگوار روز چهارشنبه، ۱۲ آذر نیز از حرم مطهر و نورانی امام رضا (ع) و روز پنج شنبه از حرم مطهر فاطمه معصومه (س) از شهر مقدس قم تقدیم ملت شهید پرور ایران می گردد.
همچنین مراسم گرامیداشت دانشمند هسته‌ای، شهید فخری زاده در هشتمین روز شهادت ایشان از حرم مطهر رضوی بصورت زنده از آنتن شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تروریست‌های مسلح عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت رساندند.

رهبر انقلاب در پیامی با تسلیت شهادت این دانشمند برجسته تاکید کردند: دو موضوع مهم را همه‌ دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ بخش‌هائی که وی بدان‌ها اشتغال داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار فرهنگ