بارش سنگین برف راه ارتباطی ۸۵ روستای کردستان را بست

سنندج - ایرنا - تداوم بارش برف در چند روز گذشته و شدت آن از صبح امروز (یکشنبه) باعث بسته شدن راه ارتباطی ۸۵ روستای استان کردستان شد.

مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون راه ارتباطی ۶۰ روستا در دیواندره، ۱۵ آبادی در سقز و ۱۰ قریه در بیجار مسدود است.

محمدراشد مدرس گرجی افزود: به علت شدت بارش برف در مناطق شمالی استان، عمده تمرکز راهداران در محورهای بین شهری منتهی به سقز، بیجار، دیواندره معطوف شده و صبح فردا در صورت کاهش شدت بارش، برای بازگشایی راه‌های روستایی اعزام می‌شوند.

وی اضافه کرد: تردد در تمام محورهای استان کردستان جریان دارد اما عبور و مرور در گردنه‌ها بویژه محورهای سنندج - دیواندره - سقز، بیجار - زنجان، دیواندره - بیجار، سنندج - سروآباد - مریوان فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
مدرس گرجی یادآور شد: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی، بارش برف و باران تا صبح فردا در بیشتر نقاط این استان ادامه دارد لذا توصیه می‌شود رانندگان قبل از سفر برای کسب اطلاعات راه‌ها با سامانه ۱۴۱ از طریق پیامک، تماس تلفنی و سایت اینترنتی و نرم افزار موبایلی ارتباط بگیرند.

راهداری در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های کردستان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی را تحت پوشش خدمات خود قرار می‌دهند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها