لژیونر هندبال: از درخشش بازیکنان ایرانی در اروپا خوشحالم

تهران- ایرنا- لژیونر هندبال ایران حاضر در لیگ رومانی گفت: خوشحالم که بازیکنان ایرانی در اروپا خوش می‌درخشند و در معتبر ترین لیگ‌های دنیا بازی می‌کنند.

به گزارش ایرنا، الله کرم استکی کاپیتان تیم ملی هندبال بعد از یک فصل دوری از لیگ رومانی در فصل جدید به زیمیریلور لیگ برگشت و این بار برخلاف فصل‌های قبلی به یک تیم تازه تأسیس و جوان پیوست. وی که سابقه بازی در تیم‌های چسمه و دینامو بخارست رومانی را در کارنامه دارد، پس از جدایی از باشگاه پونته خنیل اسپانیا، تیم بوزائو را برای فصل جدید انتخاب کرد.

استکی در هفته یازدهم لیگ رومانی توانست به همراه محسن باباصفری و شاهو نصرتی مقابل تیم بوکائو به پیروزی برسد و به جایگاه هشتم جدول رومانی صعود کند. استکی ملی پوش هندبال کشورمان اظهار داشت: پس از اینکه قراردادم با باشگاه اسپانیایی به پایان رسید، پیشنهادهای مختلفی داشتم اما در نهایت تیم بوزائو و لیگ رومانی را انتخاب کردم. خدا رو شکر در حال حاضر هم وضعیت خوبی در این تیم دارم.

استکی افزود: رقابت در لیگ رومانی بسیار نزدیک است تیم ما در جایگاه هشتم زیمبریلور لیگ قرار داد. اما در صورت کسب سه برد در بازی‌های بعدی می‌توانیم خود را به صدر جدول نزدیک کنیم. قرار است بعد از سال میلادی بازیکنان جدید به تیم ملحق شوند و مسوولان در نظر دارند تا تیم را تقویت کنند. در هفته یازدهم هم به مصاف تیم قدرتمند بوکائو رفتیم و خدا را شکر با نتیجه ۲۶ بر ۲۳ پیروز شدیم.

وی گفت: بوزائو تیم تازه تأسیس و جوانی است این تیم فصل قبل جز تیم‌های انتهای جدول لیگ رومانی بود و امسال من به همراه محسن باباصفری و شاهو نصرتی برای این تیم بازی می‌کنیم. مسوولان باشگاه از عملکرد تیم به طور کلی راضی هستند. آنها سرمایه گذاری خوبی در این فصل انجام دادند و امیدوارم در پایان با کسب بهترین جایگاه لیگ را به پایان برسانیم.

استکی پیرامون وضعیت لژیونرهای هندبال ایران در اروپا اظهار داشت: خوشحالم که بازیکنان ایرانی در اروپا خوش می‌درخشند و در معتبر ترین لیگ‌های دنیا بازی می‌کنند. در حال حاضر به جز من ۱۱ لژیونر دیگر درکشورهای آلمان، فرانسه، کرواسی، ترکیه، رومانی و اسپانیا حضور دارند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم هندبال در حال حاضر بیشترین لژیونر را در بین رشته‌های ورزشی، به ویژه رشته‌های توپی ایران دارد. بازیکنان جوان در تیم، ما ایرانی‌ها را الگو خود می‌دانند و از بازی کردن در کنار ملی پوشان ایرانی تجربه کسب می‌کنند. در پست محسن باباصفری دو دروازه بان جوان روی نیمکت حضور دارند که مدام از محسن الگو برداری می‌کنند و این باعث افتخارست که بازیکنان ایرانی در اروپا الگو هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار ورزش