افزایش مبتلایان به کرونا در گلستان نگران‌کننده است

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به بیشترشدن سه درصدی بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان طی روزهای اخیر گفت که روند افزایش مبتلایان به این بیماری در گلستان نگران‌کننده است.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان عبدالرضا فاضل اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار کرونایی به مجموع بیماران بستری در مراکز درمانی استان افزوده شده و ۱۳ تن نیز به علت وخامت اوضاع جان خود را از دست دادند.

وی با تاکید بر ضرورت قطع دورهمی های خانوادگی به عنوان یکی از عوامل اصلی افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در گلستان از مردم خواست تا حد امکان محدودیت کرونایی تعیین شده توسط ستاد ملی مقابله با این بیماری را رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: اگر مردم استان از رفت و آمدهای غیرضروری و دورهمی خانوادگی پرهیز کرده و شیوه نامه های بهداشتی را جدی بگیرند می توان به قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ در گلستان امیدوار بود و از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنند.

به گفته فاضل در حال حاضر ۵۶۹ نفر به علت ابتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۱۴ بیمار در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند و ۵۷ نفر از آنان نیز به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز یکشنبه گفت: با فوت ۳۸۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha