وزیر فرهنگ درگذشت حجت الاسلام شهیدی را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده فقید ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران را تسلیت گفت.

به گزارش عصر یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سیدعباس صالحی آمده است:
«خبر درگذشت روحانی وارسته، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی، نماینده فقید ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران پس از تحمل دوره بیماری موجب تالم و تاثر شد.
آن مرحوم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در سمت‌های مختلف ایفای وظیفه نمود و در سال های اخیر در جایگاه معاونت رییس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران به خانواده معظم شهدا به عنوان ولی نعمتان انقلاب خالصانه خدمت کرد که بی تردید برکات معنوی و اجر اخروی برایشان به همراه داشت.
اینجانب ضایعه فقدان این عالم اخلاق مدار را به رهبر معظم انقلاب، بیت مکرم آن مرحوم و خاندان وابسته تسلیت می گویم و از درگاه حضرت احدیت، برای آن عزیز از دست رفته علو درجات و برای بازماندگان معزز صبر و بردباری مسالت می نمایم‌.»

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران که پیش از این از سال ۱۳۹۲ به مدت هفت سال معاونت رییس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران را نیز بر عهده داشت بامداد امروز ۹ آذرماه بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.

مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در سمت‌های مختلفی به خدمت پرداخت که از آن جمله می‌توان به ریاست عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، معاونت کنسولی و امور مجلس وزارت امور خارجه، رییس بازرسی نهاد ریاست جمهوری و مشاور رییس جمهور اشاره کرد.

وی ۱۸ خرداد سال ۱۳۹۹ در نامه ای به رییس جمهوری استعفای خود را اعلام و علت آن را بیماری و عمل به توصیه پزشکان عنوان کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ