حال ۷۸ بیمار کرونایی در قم وخیم است

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: حال ۷۸ تن از بیماران مشکوک به کرونا که در بیمارستان‌های استان بستری هستند، وخیم است.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در گفت و گویی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در قم بیان کرد: در ۲۴ساعت منتهی به نهم آذرماه، ۶۲ تن توسط اورژانس مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا پذیرش شدند.

وی افزود: در این میان ۵۰ تن در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان‌های استان بستری شدند.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۵۷ تن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند ترخیص شدند.

قدیر گفت: در حال حاضر ۳۹۱ تن مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که حال ۷۸ تن آنها وخیم است.

وی ادامه داد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته چهار تن از بیماران کرونا مثبت جان خود را از دست دادند.

قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =