وزیر خارجه عمان: تروریسم ‌در هر شکلی غیرقابل قبول است

تهران - ایرنا - وزیر خارجه سلطنت عمان با ابراز همدردی و تسلیت با دولت و مردم ایران، ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی روز جمعه که منجر به شهادت محسن فخری زاده شد، تروریسم در هر شکل آن را رد کرده و غیرقابل قبول دانست.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، بدر بن حمد بوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در گفت و گوی تلفنی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه  اقدام تروریستی روز جمعه که منجر به شهادت محسن فخری زاده دانشمند برجسته کشورمان را محکوم کرد.

بوسعیدی در این گفت و گو با ابراز همدردی و تسلیت با دولت و مردم ایران، تروریسم در هر شکل آن را رد کرده و غیرقابل قبول دانست.

شب گذشته شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر هم در گفت و گوی تلفنی با محمد جواد ظریف ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی که به شهادت دکتر فخری زاده منجر شد، مراتب تسلیت خود و دولت قطر را به دکتر ظریف اعلام کرد.

فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه و اسماعیل هنیئه رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس هم در گفت و گوهای تلفنی با محمد جوادظریف با محکوم کردن اقدام تروریستی هدف قرار دادن شهید دکتر فخری زاده، مراتب تسلیت و همدردی خود را با دولت و ملت ایران اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، تروریست‌های بیگانه عصر جمعه - هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار سیاست