آخرین ویرایش ثبت سفارش ملاک ارزش اظهار کالاهای وارداتی است

تهران- ایرنا- بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار بررسی ارزش اظهاری کالاهای وارداتی بر اساس ارزش مندرج در تاریخ آخرین ویرایش ثبت سفارش قبل از اظهار گمرک ملاک عمل است.

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، ستاد تنظیم بازار با توجه به محدودیت منابع ارزی، تخصیص ندادن و تامین ارز در فاصله زمانی ثبت سفارش اولیه کالاهای اساسی و ضروری توسط واردکنندگان همچنین در چارچوب تسهیل حفظ روند تامین کالا این تصمیم را اتخاذ کرده است.

این تصمیم در ارتباط با اجرای تبصره بند ۲ دستورالعمل تصمیمات یکصد و دوازدهمین کارگروه تنظیم بازار در خصوص درخواست بررسی پیش بود ارزش کالاهای اساسی و ضروری وارده مطابق با قیمت ثبت سفارش کالا ها بر اساس تاریخ تمدید یا تاریخ ویرایش ثبت سفارش ها فاصله زمانی ۱۶ مرداد ۹۷ تا پنجم مرداد ۹۸ بود.

همچنین در صورتی که پس از لحاظ شرایط فوق، پرونده‌های حل اختلاف نشده وجود داشته باشند موضوع پرونده های مربوطه قابل طرح و رسیدگی در مراجع رسیدگی به اختلافات گمرکی کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی و تجدید نظر موضوع موارد ۱۴۶ و ۱۴۴ امور گمرکی خواهند بود.

به گزارش ایرنا، محدودیت ثبت سفارش اقلام غیر ضرور و یا مشابه تولید داخل به میزان دو هزار و ۴۰۰ ردیف تعرفه از مجموع هشت هزار و ۱۰۰ ردیف تعرفه اعمال می‌شود.

همچنین سال جاری ضوابط کارتابل فنی برای کنترل و جلوگیری از ورود کالاهای مشابه تولید داخل و در خصوص سقف و سابقه برای وارد کنندگان کالا اعمال می شود که محدودیت ثبت سفارش برای مواد اولیه واحدهای تولیدی به میزان ۲۰ درصد بیشتر از میانگین هر سال اعمال شده است.

سه هزار و ۲۰۰ ردیف تعرفه در مقابل صادرات بدون نیاز به رعایت سقف و سابقه و همچنین معافیت سقف و سابقه واردات برای موبایل در این مدت حذف شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha