حقوق مستمری‌بگیران روستایی آذربایجان غربی ۵٣ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: براساس طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر، مستمری دریافتی بیمه‌شدگان به طور میانگین ۵۳ درصد افزایش یافت.

یونس معزز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طرح همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران، سه هزار و ٧٣۵ خانوار از مستمری بگیران در استان از این طرح بهره‌مند شدند.

وی افزود: در حال حاضر ١٠۶ هزار نفر بیمه شده صندوق اجتماعی روستاییان و عشایر در آذربایجان‌غربی وجود دارد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: پیش از اجرای این طرح چنانچه فردی در سطح هشت در سال ۱۳۸۶ مستمری دریافت می‌کرد، با افزایش‌های سالیانه در سال ۱۳۹۹ حدود ۴۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرد، در حالیکه مستمری‌بگیران سطح هشت صندوق در سال ۱۳۹۹ ماهانه میانگین ۸۳۳ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند.

معزز ادامه داد: با اجرای طرح همسان‌سازی از این پس این افراد ۸۳۳ هزار تومان دریافتی خواهند داشت.

وی اضافه کرد: افرادی که در سنوات دور در صندوق مستمری‌بگیر شده‌اند، شاهد افزایش قابل توجهی در دریافتی‌های خود شده‌اند و افرادی که در سنوات اخیر بازنشسته شده‌اند، میزان افزایش مستمری کمتری خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، تمامی زنان و مردان ۱۸ تا ۵۰ سال سن، ساکن روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر ٢٠ هزار نفر جمعیت و کشاورزان ساکن شهر می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها در سراسر استان عضو این صندوق شده و از مزایای مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان بهره‌مند شوند.

دولت نیز جهت حمایت از اقشار مولد کشاورزی، روستایی و عشایر ٢ برابر حق بیمه را پرداخت می‌کند و افراد مشمول با پرداخت ۲۷ هزار و ۵۰۰ تا ۷۰ هزار تومان به صورت سالیانه در ٢ یا چهار قسط تحت پوشش قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها