منع تردد شبانه تاکنون در خراسان رضوی ۸۰ درصد موفق بوده است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: اجرای طرح منع تردد شبانه تاکنون در استان بیش از ۸۰ درصد موفقیت و میزان بستری‌های ناشی از کرونا روند کاهشی داشته است.

به گزارش روز یکشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان با محکوم کردن ترور دانشمند شهید محسن فخری‌زاده افزود: بررسی‌های اولیه در سطح استان نشان می‌دهد میزان بستری‌ها و فوتی‌ها در هفته گذشته روند نزولی داشته و بر اساس استعلامات انجام شده، تردد افراد دارای بیماری کرونا دچار محدودیت شده که این امر در پیشگیری از بیماری کرونا تأثیرگذار بوده است.
وی با اشاره به طرح منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد در شهرهای قرمز از جمله مشهد ادامه داد: این طرح با تلاش شبانه‌روزی نیروی انتظامی تاکنون بیش از ۸۰ درصد موفقیت در استان به دنبال داشته است.
استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته از مراکز صنفی و تجاری، همچنان باید تمرکز بیشتری بر حوزه نظارت و بازرسی وجود داشته باشد و اعمال قانون افراد محدود متخلف و بی‌تفاوت به محدودیت‌های ابلاغ شده تشدید شود.
معتمدیان افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که در بخش امکانات بیمارستانی وجود دارد باید در حوزه اطلاع‌رسانی و پیشگیری در بین توده مردم استان خراسان رضوی تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.
وی با بیان اینکه دورهمی‌های خانوادگی عامل بسیار مهمی در ابتلاء به کروناست ادامه داد: یکی از مهمترین حوزه‌هایی که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد موضوع رفت و آمدها و مهمانی‌های خانوادگی است که شبانه انجام می‌شود.
استاندار خراسان رضوی بر لزوم تشخیص به موقع و درمان زودهنگام بیماران تاکید کرد و گفت: نیاز است با توضیح کارشناسی برای مردم تبیین شود که در صورت بروز علائم ذکر شده توسط متخصصان هر چه سریع‌تر به مراکز درمانی مراجعه کنند.
معتمدیان افزود: با توجه به اینکه زمان قطعی برای تامین واکسن کرونا وجود ندارد می‌طلبد که مردم در رفتار و سبک زندگی خود تغییراتی را انجام بدهند.
وی ادامه داد: کمیته پشتیبانی به موضوع تامین اکسیژن پایدار برای بیمارستان‌ها و تامین بسته‌های معیشتی نیز ورود خواهد کرد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به ابهام تعطیلی ادارات گفت: در هیچیک از ادارات، تعطیلی کامل و مطلق وجود نخواهد داشت و در این زمینه و با توجه به موضوع یک سوم حضور کارمندان، شرایط به مدیران ارشد دستگاه‌ها واگذار شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =