تعداد مبتلایان و بستریهای کرونا در خراسان رضوی کاهش یافت

مشهد- ایرنا- دبیر کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از ابتدای آذرماه تاکنون تعداد مبتلایان و بستریهای جدید بر اثر کرونا در خراسان رضوی به طور نسبی کاهش یافته است.

دکتر حمیدرضا رحیمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد بیماران بستری جدید کرونا در ابتدای آذرماه روزانه به طور میانگین ۳۴۰ نفر در مراکز درمانی خراسان رضوی بود که این میزان اکنون به ۲۷۰ نفر در روز کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: این در حالی است که اکنون هزار و ۸۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی تحت معالجه قرار دارند که این میزان در ابتدای آذرماه ۲ هزار و ۸۰ بیمار بوده است.
دبیر کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هزار و ۱۶۰ بیمار بستری بر اثر کرونا در خراسان رضوی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شهرستان مشهد و ۱۳ شهر تابعه استان را زیر پوشش دارد هستند.
رحیمی افزود: در حال حاضر روزانه ۱۵۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستانهای زیر پوشش این دانشگاه بستری می شوند که این میزان در ابتدای آذر ۲۷۰ مورد بوده است.
وی ادامه داد: اگر چه تعداد فوتیهای ناشی از کرونا نیز طی ۱۰ روز گذشته کاهش یافته است اما همچنان آمار مرگ و میر بالاست و همت عمومی در رعایت پروتکل های بهداشتی را می طلبد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ۴۴۵ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند.

رحیمی افزود: کاهش تعداد مبتلایان سرپایی و بستری در خراسان رضوی صرفاً به محدویت های کرونایی از ابتدای آذرماه مربوط نمی شود چراکه نتایج این محدودیت ها ۱۴ روز بعد خود را به طور واقعی نشان می دهد.

به گفته وی، در حقیقت این کاهش مبتلایان بیشتر مربوط به محدویت های اعمال شده در شهرستانهای با وضعیت بحرانی کرونا در استان خراسان رضوی از ۱۵ آبان ماه تاکنون بوده است.
۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

بر طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۳۸۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۹۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۷۹۵ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۹۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها