۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 84128445
۰ نفر

برچسب‌ها

انفجار در بجنورد به ۱۴ واحد مسکونی خسارت زد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بجنورد گفت: وقوع یک فقره انفجار در شهرک شاهد این شهر به ۱۴ واحد مسکونی خسارت زد که میزان آسیب دیدگی آنها بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد بوده است.

مجید گریوانی، نیمروز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شدت موج این انفجار، که ناشی از تجمع گاز در یک منزل رخ داده، به حدی بود که ۲ واحد مسکونی را به طور کامل تخریب کرده و در یکی از این واحدها نیز آتش سوزی حادث شده است.

وی درباره علت حادثه گفت: این حادثه که آغاز آن از یک واحد مسکونی خالی از سکنه در طبقه سوم یکی از ساختمان‌ها روی داد، فردی به هنگام مراجعه به این واحد وقتی متوجه بوی گاز شده اقدام به روشن کردن لامپ کرده بود که سبب انفجار شده است.

گریوانی افزود: در این حادثه، ۲ واحد کاملاً تخریب شده، دو سه واحد تا ۵۰ درصد خسارت دیده و مابق ی هم دچار آسیب دیدگی جزئی شده‌اند.

وی با بیان اینکه خسارت‌ها، ناشی از موج انفجار بوده است، گفت: در این حادثه تنها یک واحد دچار آتش سوزی شده است.

وی گفت: حادثه انفجار، سبب شده تا ۲ نفر حادثه دیده به بیمارستان اعزام شوند، البته چند نفر هم که دچار آسیب دیدگی‌های جزئی شده بودند، خود به درمانگاه مراجعه کردند.

مدیرعامل آتش نشانی بجنورد خاطرنشان کرد: به ۲ دستگاه خودرو هم در این سانحه خسارت وارد شده است.

بر اساس این گزارش، خراسان شمالی جزو پنج استان کشور است که خودرو نردبان آتش نشانی ندارد و این امر، امدادرسانی در حوادث آتش سوزی در ساختمان‌های بلندمرتبه را با مشکل روبه رو کرده است.

شهر بجنورد مرکز خراسان شمالی ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها