آیین طواف پیکر شهید فخری‌زاده در حرم مطهر امام (ره) برگزار شد

شهرری ـ ایرنا ـ مراسم وداع با پیکر شهید "محسن فخری‌زاده" رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع امروز یکشنبه با حضور سید حسن خمینی، شهردار تهران، فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح و خانواده معظم شهید در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش ایرنا، پیکر مطهر شهید فخری زاده روز یکشنبه پس از طواف در گرداگرد مضجع شریف حضرت معصومه (س) از قم برای آخرین دیدار با امام و مقتدای خود به تهران و حرم حضرت امام خمینی (ره) انتقال داده شد.

مراسم طواف پیکر پاک این شهید مخلص و بی ادعای صنعت دفاعی در حرم امام خمینی (ره) بدون حضور جمعیت و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، تروریست‌های مسلح عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت رساندند.

بر اساس اظهارات وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت می‌رسد.

رهبر انقلاب در پیامی با تسلیت شهادت این دانشمند برجسته تاکید کردند: دو موضوع مهم را همه دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخش‌هائی که وی بدان‌ها اشتغال داشت.

رییس جمهوری هم در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: همه اتاق‌های فکر و همه دشمنان ایران به خوبی بدانند ملت ایران و مسئولین کشور شجاع تر و غیورتر از آن هستند که این اقدام جنایتکارانه را بی‌پاسخ بگذارند. به موقع و مناسب، مسئولین مربوطه پاسخ این جنایت را خواهند داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها