امکان تبادل ایده‌ شرکت‌های ایرانی و اروپایی فراهم شد

تهران- ایرنا- امکان تبادل ایده‌ها و تخصص‌ها و همچنین شناسایی و برقراری ارتباط با شرکای تجاری بالقوه برای شرکت‌های ایرانی و اروپایی در همایش مجازی سه روزه فراهم شد.

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همایش بزرگ تجاری ایران- اروپا از ۲۴ تا ۲۶ آذر ماه سال جاری به صورت آنلاین برگزار می‌شود. شرکت‌های ایرانی و اروپایی می‌توانند با حضور در نشست‌های تجاری دوجانبه آن از فرصت تبادل ایده‌ها و تخصص‌ها و همچنین شناسایی و برقراری ارتباط با شرکای تجاری بالقوه خود بهره مند شوند.

این همایش و نشست‌های رو در روی آن در راستای استراتژی ملی صادرات جمهوری اسلامی ایران که اخیراً توسط سازمان توسعه تجارت ایران و با کمک کارشناسان مرکز بین المللی تجارت و تأمین مالی اتحادیه اروپا تدوین شده است و با هدف کمک به شرکت‌های ایرانی برای ورود به بازار اروپا و ایجاد امکان برای تعامل اقتصادی و تجاری آنها با شرکت‌های اروپایی برگزار می‌شود.

رویداد اصلی سه روزه شامل نشست‌های تخصصی در زمینه مباحث مرتبط با روابط اقتصادی و تجاری ایران و اروپا و همچنین نشست‌های (پانل های) اختصاصی در خصوص استراتژی ملی صادرات در زمینه‌های مختلف کشاورزی اقلام پتروشیمی، میوه و سبزی، خدماتICT ، قطعات خودرو، گیاهان دارویی و گردشگری می‌شود.

برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای ظرفیت شرکت‌های ایرانی و تشخیص و بهبود مهارت‌های مدیریتی آنها مرتبط با فرآیندهای تجارت جهانی، ایجاد ارتباط تجاری با شرکت‌های طرف اروپایی، تنظیم ملاقات‌های دوجانبه از طریق جستجوی شرکت‌های حاضر در رویداد و پیشنهاد برگزاری نشست‌ها در پلت فرم اختصاصی نشست از دیگر مزایای حضور در این همایش بین المللی است.

آخرین مهلت ثبت نام شرکت‌های ایرانی و اروپایی تا پایان ۱۶ آذر ماه سال جاری است. ثبت نام و حضور شرکت‌های علاقمند ایرانی و خارجی در این رویداد هیچ هزینه‌ای برای آنها ندارد و این امکان را به شرکت‌های ایرانی می‌دهد که با شرکت‌های اروپایی نشست‌های تجاری برگزار و بستر لازم را برای همکاری‌های تجاری، علمی و فناوری برای افزایش صادرات غیر نفتی ایران به اروپا ایجاد کنند.

شرکت‌ها برای برگزاری نشست‌های رو در روی خود در سایت اینترنتی اختصاصی این نشست بیش از ۲۰ روز (از ۱۱ آذر تا اول دی ماه) فرصت دارند نسبت به هماهنگی و برگزاری این نشست‌ها با شرکای تجاری خود اقدام کنند.

این همایش سه روزه با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران، مرکز بین المللی تجارت اتحادیه اروپا و مؤسسه آمبروزیتی ایتالیا و با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. علاقه مندان برای ثبت نام به سایت https: //www.europeiranbusinessforum.com / مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش