انتقال فرودگاه مهرآباد به نقطه توسعه پایتخت تبدیل می‌شود؟

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۹ با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد طی سال‌های آینده از شهر تهران خارج می‌شود، اعلام کرد: فضای به نسبت وسیع این فرودگاه در آینده به مهمترین نقطه توسعه پایتخت تبدیل خواهد شد.

«سیدمصطفی موسوی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زمانی که فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) را طراحی می‌کردند تا به بزرگترین هاب منطقه تبدیل شود، تصمیمی مبنی بر جابجایی فرودگاه مهرآباد اتخاذ شد که اگر اجرایی شود، توسعه شهر در این منطقه را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در صورت خارج شدن فرودگاه مهرآباد از منطقه، اراضی این مجموعه بزرگترین قطعه دست‌نخورده شهر تهران خواهد بود، ادامه داد: همانطور که می‌دانید وقتی فرودگاه قلعه‌مرغی را از شهر تهران خارج کردند، به بزرگترین بوستان تهران یعنی بوستان ولایت تبدیل شد.

وی اضافه کرد: وسعت فرودگاه مهرآباد چند برابر بوستان ولایت است و لزومی هم ندارد که فرودگاه مهرآباد نیز به بوستان تبدیل شود اما در آینده این نقطه به بزرگترین نقطعه توسعه شهر تهران تبدیل خواهد شد.

منطقه ۹ مشکل ترافیکی دارد

شهردار منطقه ۹ با بیان اینکه این منطقه بیشتر مشکل ترافیکی دارد و نه حمل و نقلی، اظهار داشت: به غیر از یکی دو نقطه که مشکل حمل و نقلی در آن مکان‌ها وجود دارد، در سایر نقاط این منطقه مشکل ترافیکی داریم.

به گفته وی منطقه ۹ از نظر وسعت و جمعیت کوچک‌ترین منطقه شهر تهران است اما در آینده با توسعه خطوط جدید مترو، مشکلات حمل و نقلی نقاط جنوبی منطقه هم برطرف خواهد شد.

موسوی خاطر نشان کرد: همانطور که می‌دانید ضلع شمالی ایستگاه استاد معین سال‌هاست که به بهره‌برداری رسیده اما ضلع جنوبی آن معطل مانده و طرح توسعه آن کلنگ‌زنی شده است.

وی تاکید کرد: مشکلات ترافیکی با زدن پل و بزرگراه حل نمی‌شود بلکه با توسعه حمل و نقل عمومی رفع می‌گردد و به عنوان یک فرد طرفدار شهر انسان‌محور امیدوارم که آنقدر حمل و نقل عمومی در شهر شکل بگیرد که دیگر نیازی به زدن پل، زیرگذر، بزرگراه و تعریض نباشد.

شهردار منطقه ۹ تهران یادآور شد: بیشتر مردم این منطقه را به واسطه میدان آزادی و فرودگاه مهرآباد می‌شناسند زیرا در سال‌های گذشته میدان آزادی ورودی پایتخت بوده و هم‌اکنون نیز بسیاری از هموطنان از طریق ترمینال غرب به تهران سفر می‌کنند.

به گفته وی منطقه ۹ شهر تهران گرچه در حوزه شهرداری تهران با ۲ ناحیه، از مناطق کوچک پایتخت محسوب می‌شود اما این منطقه به واسطه داشتن ظرفیت‌های مناسب در حوزه‌های مختلف شهری از ظرفیت بالایی برخوردار است و تلاش می‌شود در سال آینده اولین پارک بزرگ و اختصاصی دوستدار کودک در این منطقه راه‌اندازی شود.

به گزارش ایرنا منطقه ۹ شهرداری تهران در غرب شهر تهران قرار دارد؛ این منطقه از ۲ ناحیه تشکیل شده و دارای هشت محله است که ناحیه یک شامل سه محله و ناحیه ۲ شامل پنج محله است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها