۴١٨٧ متقاضی مسکن ملی در آذربایجان‌غربی نسبت به واریز وجه اقدام کردند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه ‌و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: از پنج هزار و ٨٢٨ نفر از متقاضی تایید شده طرح مسکن ملی، چهار هزار و ١٨٧ نفر نسبت به واریز وجه اقدام کرده و ثبت‌نام آنها قطعی شده است.

سیدمحسن حمزه‌لو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام متقاضیان در مرحله نخست ثبت‌نام باید ۴۰۰ میلیون ریال واریز کنند تا مراحل ساخت و ساز مسکن ملی در استان آغاز شود.
وی اضافه کرد: از ۳۱ هزار و ۹۲۸ متقاضی تاییدشده ثبت‌نام این طرح، تاکنون حدود ۶ هزار متقاضی نسبت به بارگذاری مدارک و احراز شرایط ثبت‌نام اقدام کرده و این فرآیند را تکمیل کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۱ هزار و ۱۷۴ متقاضی مسکن ملی در این استان وجود داشت که افراد تأیید شده بعد از دریافت پیامک از سامانه اقدام ملی مسکن با مراجعه به بخش «پیگیری» در سایت https://tem.mrud.ir نسبت به ارائه و تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام کردند.

وی اظهار داشت: هم‌اینک عملیات اجرایی ۶ هزار و ۵٧٣ واحد مسکن ملی نیز آغاز شده و در حال انجام است.

استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متأهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح به شمار می‌رود.

طرح "اقدام ملی تولید و عرضه مسکن" به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شده است که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها