ارائه خدمات اداری در کامیاران تلفنی و غیرحضوری شد

سنندج - ایرنا - فرماندار کامیاران گفت: با توجه به اعمال محدویت‌های کرونا و کاهش حداکثری حضور کارکنان در دستگاه‌های اجرایی، خدمات اداری در این شهرستان تا اطلاع ثانوی به صورت تلفنی و غیر حضوری است.

مسعود الماسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس دستورالعمل جدید نحو فعالیت ادارات و سازمان‌های دولتی در هفتە جاری مقرر شد،  ادارات با حداقل نیروها نسبت به خدمت رسانی به مراجعین اقدام کنند.

وی افزود: ستاد مدیریت کرونا شهرستان در این راستا به منظور کاهش مراجعات مردم به ادارات، خدمات اداری در این شهرستان تا اطلاع ثانونی به صورت تلنفی و مجازی انجام خواهد شد و ارباب رجوع باید ابتدا با تماس تلفنی خدمت خود را اعلام و پس از آن در صورت ضرورت به اداره مراجعه کنند.

رییس ستاد مدیریت کرونا شهرستان کامیاران اضافه کرد: بر اساس تصمیمات ستاد شهرستان شده دستگاه‌های اجرای در وقت اداری برخی کارکنان را موظف به پاسخگویی تلفنی مامور کرده تا درخواست متقاضیان بررسی شود.

به گزارش ایرنا، طرح جامع اعمال محدویت‌های پویا ستاد ملی کرونا، از روز شنبه اول آذر با ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی به شهرهای نارنجی و قرمز از نظر وضعیت شیوع ابتلا به ویروس کرونا به مرحله اجرا در آمده و تا ۱۴ آذر ادامه دارد.هم اکنون چهار شهرستان استان شامل سنندج، کامیاران، مریوان و قروه در وضعیت قرمز و ۶ شهرستان استان شامل سروآباد، دیواندره، سقز، بیجار، دهگلان و بانه نیز در وضعیت نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا هستند.
در تمام شهرستان‌های استان در ۲ هفته اول آذر مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار تعطیل است و در شهرهای سنندج، کامیاران، مریوان و قروه ادارات خدماتی با ۵۰ درصد و سایر اداره‌ها با ۳۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.
فعالیت دستگاه‌های خدماتی با ۷۰ درصد در شهرهای وضعیت نارنجی شامل سقز، بانه، سروآباد، بیجار و دیواندره و سایر اداره‌ها با ۵۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری کار می‌کنند.
در حال حاضر ۵۱۳ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد ۳۱۸ نفر در سنندج، ۳۴ نفر در سقز، ۴۵ نفر در مریوان، ۳۱ نفر در قروه، ۲۸ نفر در کامیاران، ۲۵ نفر در بانه، ۱۴ نفر در بیجار، ۱۳ نفر در دیواندره، چهار نفر در دهگلان و  یک نفر در سروآباد تحت درمان قرار دارند.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر یکشنبه ۹ آذر در مجموع ۱۲ هزار و  ۹۵۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۳۸۹ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۹۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسیده و ۴۷ هزار و۸۷۵ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند که ۶۵۸ هزار و ۲۹۲ نفر بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =