شیوع کرونا تا یکهزار میلیارد ریال به بخش گردشگری استان سمنان خسارت زد

سمنان- ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: شیوع کرونا ۸۰۰ تا یکهزار میلیارد ریال از ابتدای امسال تا کنون به زیرساخت‌های گردشگری استان خسارت زد.

مهدی جمال روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: بخش‌های مختلف گردشگری مانند اقامتگاه‌های بومگردی، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها با شیوع کرونا و تعطیلی واحدها دچار خسارت شدند.
وی ادامه داد: با حمایت‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در استان سمنان تلاش شد تا افراد شاغل در بخش گردشگری در این روزها به خاطر شیوع کرونا بیکار نشوند.
وی بیان کرد: تلاش شد تا با پرداخت بیمه بیکاری و پرداخت تسهیلات با کارمزد چهار و ۱۲ درصد از زیرساخت گردشگری استان سمنان حمایت و اشتغال این بخش حفظ شود.
جمال خاطرنشان کرد: نامه‌نگاری با دستگاه‌های اجرایی مختلف برای کمک به بخش تأسیسات گردشگری در پرداخت مالیات، حق بیمه و هزینه‌های انرژی مصرفی پیش‌بینی شد و متناسب با قانون، حمایت و همراهی لازم انجام شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان تصریح کرد: گردشگری محور توسعه استان و صنعتی درآمدزا است و تلاش می‌شود با حمایت و عبور از شرایط فعلی این صنعت دوباره رونق بگیرد.

در استان سمنان ۹۰ اقامتگاه بوم‎گردی، ۱۵ هتل و مهمان‌سرا، ۱۴ اقامتگاه سنتی، پنج مهمان‌پذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل آپارتمان، دو مرکز تفریحی سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین راهی، ۱۹ سفره خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها