پیشنهادهای متفاوت IOC به رستمی، قاسمی و نصیرشلال

تهران- ایرنا- کمیته بین المللی المپیک چند راهکار به ورزشکارانی که رنگ مدال آنان تغییر کرده است ارائه کرد تا آنان بتوانند مدال جدید خود را دریافت کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، بررسی نمونه دوپینگ ورزشکاران مختلف موجب شده بود تا رنگ مدال وزنه بردار و یک کشتی گیر ایرانی تغییر کنند. کمیل قاسمی که مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن را در کارنامه داشت بعد از مثبت شدن نمونه آزمایش آرتور تایمازوف به مدال طلا رسید و رنگ مدال برنز کیانوش رستمی از برنز به نقره تغییر کرد. همچنین نواب نصیرشلال نیز که مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن به دست آورده بود با مثبت شدن نمونه آزمایش ورزشکار اوکراینی طلایی شد.

پیش از این سعید محمدپور که به عنوان پنجمی المپیک رسیده بود با مثبت شده تست دوپینگ چهار نفر نخست عنوان به مدال طلا رسید.او مدال خود در حاشیه مسابقات جهانی ۲۰۱۸ که در عشق آباد ترکمنستان برگزار شد، دریافت کرد.

هر چند که محمدپور مدال طلای خود را دریافت کرد اما تاکنون سه ورزشکار دیگر این رشته نتوانستند مدال خود را دریافت کنند. اکنون کمیته بین المللی المپیک شش راه را پیش روی ورزشکاران قرار داده تا بتوانند مدال جدید المپیک خود را دریافت کنند.

رستمی، قاسمی و نصیرشلال می توانند با حضور در بازی های المپیک بعدی، حضور در بازی های المپیک جوانان، حضور در مقر IOC یا موزه المپیک، ارسال به کمیته ملی المپیک کشور ورزشکار یکی از رویدادهای فدراسیون جهانی رشته‌ای که ورزشکار در آن مدال گرفته است یا در یک مراسم خصوصی مدال خود را از کمیته بین المللی المپیک دریافت کنند. البته لازم است تا فدراسیون جهانی رشته مربوطه هم باید در جریان قرار بگیرد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار ورزش