۴۰۰ تیم حمایتی برای اجرای طرح شهید سلیمانی در ایلام تشکیل شد

ایلام- ایرنا - فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام با اشاره به اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی از فردا در این استان، گفت: برای اجرای این طرح ۴۰۰ تیم حمایتی تشکیل شده است که بیشتر آنها در پایگاه‌های بسیج ساماندهی شده اند.

به گزارش ایرنا، سردار جمال شاکرمی روز یکشنبه در نشست تشریح طرح شهید سلیمانی موصوف به غربالگری محله به محله افزود: این طرح از فردا در ۱۵ منطقه که شامل ۶۵ بلوک است به صورت گسترده اجرا می‌شود.

وی وجود پایگاه‌های بسیج را یک ظرفیت برای نظام برشمرد و اظهار داشت: تلاش شده است با جذب کمک‌های مردمی سه هزار بسته مواد غذایی برای افراد نیازمند تامین و در بین شهرستان ها توزیع شود.

وی اضافه کرد: پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت نیز در اجرای این طرح حضور دارند و سفیران سلامت و پرسنل درمان در قالب روستا گردشی نیز به بررسی و شناسایی مبتلایان کرونا و تداوم درمان آنها برای مهار این ویروس می‌پردازند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام خواستار تامین اعتبار برای تهیه لباس فرم، کارت شناسایی و سایر تجهیزات مورد نیاز شد و گفت: هماهنگی‌های لازم انجام شده است تا این طرح به صورت عملیاتی و گسترده انجام شود.

سردار شاکرمی هدف از اجرای این طرح را شناسایی بیماران و قطع زنجیره کرونا با اعمال قرنطینه در قالب تسریع در روند درمان و همچنین تامین نیازهای افراد بیمار با کمک نیروهای بسیجی در راستای جلوگیری از تردد آنها برشمرد.

وی از فرماندارن خواست: در اجرای این طرح با سپاه استان همکاری کنند.

وی همچنین از ائمه جمعه استان خواست: در راستای جذب کمک‌های مردمی در قالب طرح مومنانه برای تأمین بسته‌های معیشتی همکاری کنند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام با تسلیت شهادت دانشمند هسته‌ای ایران دکتر فخری زاده اظهار داشت: این دانشمند و مرد بزرگ مزد مجاهدت‌های خود را با رسیدن به مقام شهادت گرفت.

وی افزود: دشمنان آگاه باشند که پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری با عاملان این جنایت برخورد جدی خواهد شد.

وی نادیده گرفتن اقدامات و تلاش‌های مجموعه مدیریت استان در مهار کرونا را یک ظلم در حق استان برشمرد و گفت: با وجود اینکه زیرساخت ما از نظر درمانی و تجهیزات برای مقابله با کرونا مناسب نبود و از صفر شروع کردیم اما اکنون در آمادگی بالا برای مقابله با این بیماری هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این نشست گفت: طرح سردار سلیمانی با همکاری سپاه و دانشگاه علوم پزشکی استان اجرا می‌شود و در شهرستان ها تقسیم بندی لازم از نظر نیرو انجام گرفته است.

دکتر محمد کریمیان اظهار داشت: چهار کمیته حمایتی، مراقبتی، پایش و نظارت و آموزش همگانی تشکیل و ۸۰ هزار نفر نیز در قالب سفیر سلامت ساماندهی شده اند.

وی خواستار تامین اعتبار سه میلیارد ریال برای تجهیز این گروه‌ها شد که در هماهنگی استاندار ایلام با رییس برنامه و بودجه استان اعتبار مورد نیاز تامین شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز گفت: هم اکنون ۸۰ هزار سفیر سلامت آموزش دیده در این استان ساماندهی شده اند و نیمی از خانوارهای ایلامی نیز دارای سفیر سلامت هستند.

دکتر جمیل صادقی فر اظهار داشت: طرح مشترک مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به شیوه محله و خانواده محور توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین طراحی شده است و اجرا می‌شود و هدف اصلی این موضوع خانواده محوری است و از ظرفیت برنامه‌های هر خانه یک پایگاه سلامت حوزه معاونت بهداشت دانشگاه، استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: شناسایی و بیماریابی و حوزه پیشگیری از اهداف اصلی این طرح است.

وی اضافه کرد: یک هزار و ۶۰۰ مادر باردار، بیش از سه هزار بیمار خاص و ۱۶ هزار و ۳۰۵ سالمند افرادی هستند که در طرح سلامت شناسایی شده و وضعیت آنها پایش می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها