تقویم جدید آموزشی دانشگاه آزاد اعلام شد

تهران - ایرنا- دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار دستورالعملی، تقویم جدید آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از از دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان علوم پزشکی، علوم، مهندسی و کشاورزی و علوم انسانی و هنر دانشگاه دستورالعمل «تقویم جدید آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ جهت دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی و گروه علوم پزشکی» را ابلاغ کردند.

محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه، جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه و حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه، دستورالعمل «اصلاحیه تقویم آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ جهت دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی و گروه علوم پزشکی» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها ابلاغ کردند.

بر اساس این دستورالعمل، باید با برنامه ریزی دقیق و اطلاع رسانی به موقع به اعضای هیأت علمی و دانشجویان ترتیبی اتخاذ شود تا تشکیل کلاس های درسی در زمان‌های پیش بینی شده صورت پذیرد.

در این دستورالعمل تأکید شده است؛ با عنایت به بازه زمانی شروع و پایان کلاس‌ها در نیم سال اول برای ورودی‌های قبل از ۹۹، تعداد جلسات کلاس‌ها برای دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی ۱۶ هفته (جلسه) و برای دانشجویان گروه علوم پزشکی و دامپزشکی ۱۷ هفته (جلسه) برگزار شود.

در ادامه این دستورالعمل آمده است: ضمناً با توجه به تأخیر در شروع کلاس های درسی دانشجویان ورودی جدید در نیم سال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹ -۱۴۰۰، واحدها / مراکز دانشگاهی موظف به تشکیل کلاس‌ها به منظور تکمیل تعداد جلسات (۱۶ هفته و ۱۷ هفته) تا قبل از امتحانات هستند.

در این دستورالعمل تصریح شده است: در خصوص کلاس‌های مشترک ورودی‌های قبل ۹۹ یا پذیرفته شدگان جدید در نیم سال اول، تقویم آموزشی (پایان کلاس و امتحانات) ورودی ۹۹ ملاک عمل قرار گیرد و بر اساس آن برنامه ریزی و اقدام شود.

به گزارش ایرنا، به دلیل شیوع بیماری کررونا آموزش ۱۰۰ درصد دانشگاه های کشور مجازی و کلاس های عملی در زمان مناسب برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش