ترور شهید فخری‌زاده نشانه هراس دشمن از قدرت علمی ایران است

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه قصرشیرین گفت: شهادت شهید فخری‌زاده دانشمند دفاعی کشورمان نشانه هراس دشمن از قدرت علمی ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف است.

حجت الاسلام علی ملکی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ترور شهید فخری زاده اوج ذلت، شیطنت و پستی کفار و بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی را می رساند که دست به ترور شخصیت های علمی می زنند.

وی اظهار داشت: تمام دنیا ترور این دانشمند بزرگ دفاعی کشورمان را محکوم کردند و از این رو این یک حرکت غلط است که از بونی دشمن نشات می گیرد.

امام جمعه قصرشیرین گفت: همیشه در ترور شخصیت های بزرگ علمی و نخبگان کشورمان،  اسراییل جنایتکار و کافر سران ملعون آمریکا هویدا است و دست آن ها در این اقدام های زشت آشکار است و این را تمام دنیا می دانند و باید با آن برخورد کنند.

ملکی ادامه داد: ملت ایران به عنوان یک ملت مظلوم از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی تاکنون شاهد این شهادت ها بوده و ما هر سال چند شهید را فدای نظام مقدس می کنیم که توسط همین کفار به شهادت می رسند.

وی اضافه کرد: دشمن بداند با این اقدام ها نمی تواند جلوی پیشرفت علمی کشور را بگیرد و علم شهید فخری زاده و تفکر او در بین جوانان و هم رزمان ایشان  ادامه می یابد و دشمنان باید منتظر انتقام و پاسخ سخت این جنایت مذبوحانه باشند.

تروریست‌های بیگانه عصر جمعه (هفتم آذرماه)  با کمین در مسیر خودروی حامل «محسن فخری‌زاده» رییس سازمان پژوهش و نوآوری  وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.
به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله قرار گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی باتوجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها