۶۷۴ دستگاه خودروی متخلف در استان کرمانشاه اعمال قانون شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس پلیس راه کرمانشاه گفت: ۶۷۴ دستگاه خودرو از ابتدای آغاز طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی در استان (اول آذر) تاکنون جریمه و اعمال قانون شد.

سرهنگ «محمد حیدری» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد خودرو که به توصیه‌ها و اخطارهای پلیس بی توجه بودند و به شهرهای قرمز و نارنجی وارد شدند به ترتیب ۱۰ و پنج میلیون ریال جریمه شدند.

وی ادامه داد: همچنین در مدت اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی هشت هزار و ۷۷۳ دستگاه نیز به مبدا عودت داده شد و از ادامه سفر آنها جلوگیری شد.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: در هشت روز سپری شده از اجرای طرح ۶ هزار و ۵۲۱ مورد نیز تذکر لسانی به رانندگان داده شد.

رییس پلیس راه کرمانشاه در ادامه از استقرار مأموران پلیس در ۱۳ نقطه استان به شکل شبانه روزی خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از همکاران در این نقاط مستقر هستند.

وی در ادامه با اشاره به همکاری خوب مردم با پلیس در راستای اجرای طرح ممنوعیت تردد، یادآوری کرد: در مدت زمان سپری شده از اجرای طرح (اول تا نهم آذر) شاهد کاهش ۴۲ درصدی ترددها در محورهای مواصلاتی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

سرهنگ حیدری در پایان با اشاره به لغزنده بودن تمامی محورهای استان، از شهروندان و بخصوص رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی و اداری خواست تا با سرعت مطمئنه حرکت کرده و از سبقت و سرعت‌های غیرمجاز خودداری کنند.

محدودیت‌های ترددی به منظور کاهش شیوع کرونا از اول آذر آغاز شده و تا پایان روز جمعه چهاردهم این ماه ادامه پیدا می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها