سناتور روس: واکنش تهران درقبال ترور فخری ‎زاده متمدنانه است

مسکو - ایرنا - «کنستانتین کاساچوف» سناتور و رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون روسیه گفت: واکنش ایران در مورد ترور فخری زاده دانشمند هسته ای این کشور خردمندانه است یعنی تهران یک مسیر متمدنانه را طی می کند بر خلاف افراد پشت پرده که این حمله را با هدف ثبات زدایی سازماندهی کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا کنستانتین کاساچوف سناتور و رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون روسیه در صفحه فیسبوگی خود در خصوص ترور شهید فخری زاده نوشت هر کس که در پشت این ترور قرار داشته باشد، بدون شک آن را می‌توان اینگونه توصیف کرد که حمله‌ای تروریستی در چارچوب ثبات زدایی منطقه و نیز تحریک ایران برای پاسخ سخت شکل گرفته است.

وی گفت: قطعاً تعجب آور نیست که ایران اولین کشوری باشد که ایالات متحده و اسرائیل را پشت این ترور معرفی کند چراکه حتی روزنامه امریکایی نیویورک تایمز نیز با اشاره به منابعی در سرویس‌های اطلاعاتی ایالات متحده خبر از ترور دانشمند هسته‌ای ایرانی از سوی اسرائیل داد. آژانس خبری دولتی ترکیه «آناتولی» نیز تاکید کرد که فخری زاده پنجمین قربانی حملات به دانشمندان هسته‌ای ایران از سال ۲۰۱۰ میلادی است و بر مبنای گزینه این آژانس در تمامی حملات نقش اسرائیل به چشم می‌خورد.

کاساچوف تصریح کرد: به همین دلیل اکنون بدون شک خیلی چیزها به عینی بودن تحقیقات ایران در مورد این ترور، عکس العمل آن و همچنین موضع جامعه جهانی بستگی دارد. در ضمن محمد جواد ظریف رئیس وزارت خارجه ایران از جامعه جهانی و «بویژه از اتحادیه اروپا» خواسته تا به «استاندارد دوگانه ننگین پایان داده و این اقدام را بعنوان ترور دولتی محکوم کنند». همچنین موضع اتحادیه اروپا به اندازه کافی واضح است که این اتحادیه این ترور را محکوم می‌کند و آن‌را «جنایت و بر خلاف اصول دفاع از حقوق بشر که اتحادیه اروپا طرفدار ان است، می داند».

بعد از ظهر روز جمعه، عناصر تروریستی مسلح، خودرو حامل محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار داده و وی را به شهادت رساندند.

این اقدام تروریستی با محکومیت احزاب، نهادها، تشکل‌های اسلامی، شخصیت‌ها، سازمان‌ها و کشورهای مختلف روبرو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جهان