۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84127895
۰ نفر

برچسب‌ها

برف و کولاک زنجان را فرا گرفت

زنجان - ایرنا - کارشناسی پیش بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بارش برف از صبح امروز /یکشنبه ۹ آذرماه/ در این استان آغاز شده که در برخی نقاط نیز با کولاک همراه است.

حسین سلطانی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این سامانه بارشی تا اواخر صبح فردا /دوشنبه ۱۰ آذرماه/ فعال خواهد بود و سپس از بعدازظهر از استان خارج می شود و مجدد از بعداز ظهر روز چهارشنبه سامانه دیگری وارد منطقه و استان زنجان خواهد شد.

وی اظهار داشت: از بعدازظهر روز گذشته /شنبه/ تا صبح امروز /یکشنبه/ خرمدره با ۱۴/۲ میلیمتر بیشترین و فیله خاصه نیز با ۳ میلیمتر کمترین بارش در این استان را داشتند و میزان بارش در شهر زنجان نیز ۱۱ میلیمتر بود.   

 سلطانی با بیان اینکه صبح روز سه شنبه استان زنجان با افت دما مواجه شده و بنابرین وقوع یخبندان صبحگاهی دور از انتظار نیست،  تصریح کرد: دمای فعلی شهر زنجان صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد و طی ۲۴ ساعت گذشته فیله خاصه با -۶ درجه سانتیگراد و چورزق در شهرستان طارم با ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین و گرم ترین نقطه این استان ثبت شدند.

وی اظظهار داشت: طی ۲۴ ساعت اخیر میزان کمینه و بیشنه دمای هوای این استان در فیله خاصه ۶- و ۵،  فرودگاه زنجان ۵- و ۲،  صائین قلعه ۴- و ۲،  خیرآباد ۴- و ۲،  سجاس ۳- و ۳،  حلب ۳- و ۵، پری ۲- و ۱،  ابهر ۲- و ۳، دندی ۲- و ۳، باش قشلاق گرماب ۱- و ۲، نیک پی ۱- و ۴،  زرین رود ۱- و ۲، گرماب ۱- و ۲،  قیدار ۰ و ۳، خرمدره ۰ و ۳، زنجان ۰ و ۶، دانشگاه زنجان ۱ و ۴، ماهنشان ۱ و ۳، چورزق ۴ و ۱۲، گیلوان ۴ و ۱۰ و آببر ۵ و ۹ درجه سانتیگراد گزارش شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها