۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84127839
۰ نفر

برچسب‌ها

جنگنده‌های سعودی ۱۴ بار یمن را بمباران کردند

تهران - ایرنا - منابع امنیتی یمن از ۱۴ حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در ۲۴ ساعت گذشته به چهار استان این کشور خبر دادند.

به گزارش امروز (یکشنبه) ایرنا به نقل از خبرگزاری «سبانت»، ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ بار به استان‌های «الحدیده، عمران، مارب و صعده» حمله هوایی انجام داده است.

یک منبع امنیتی یمن در این باره به این خبرگزاری گفت که جنگنده‌های ائتلاف سعودی دیروز (شنبه) یک بار به شهرستان «اللحیه» در استان «الحدیده» حمله کردند.

ائتلاف متجاوز به یمن به سرکردگی سعودی در ادامه حملات دیروز خود منطقه «القهر» در شهرستان مرزی «باقم» در استان صعده را بمباران کرد که در پی آن چند غیرنظامی از جمله یک زن زخمی شدند.

جنگنده‌های سعودی همچنین سه بار منطقه «الجبل الاسود» و یک نهاد دولتی در شهرستان «حرف سفیان» در استان عمران را هدف قرار دادند.

در استان مارب نیز ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته، هشت بار شهرستان «مدغل» را هدف قرار دادند.

عربستان به همراه امارات، بحرین و مصر از فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به کشور فقیر یمن به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت کرد.

در طول حدود شش سال گذشته در نتیجه حملات ائتلاف سعودی به یمن هزاران نفر کشته و به گفته دبیر کل سازمان ملل این کشور با بدترین قحطی قرن مواجه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار جهان