۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 84127834
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت دفاتر ازدواج همدان زوج و فرد شد

همدان- ایرنا- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان همدان گفت: به دنبال شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌هایی برای پیشگیری از اپیدمی این ویروس، فعالیت دفاتر رسمی ازدواج این استان به صورت زوج و فرد شد.

اصغر پیرهادی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دفاتر رسمی ثبت ازدواج بر اساس شماره دفتر یعنی شماره‌های زوج در روزهای زوج و شماره‌های فرد در روزهای فرد فعال هستند.

وی اضافه کرد: در دفاتر ازدواج محلی برای نشستن زوجین و حضور اعضای خانواده و فامیل برای برپایی جشن جزئی حین عقد پیش بینی شده که مقر شد برای پیشگیری از تجمع، اجازه برگزاری مراسمی در داخل دفاتر داده نشود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان همدان بیان کرد: همچنین مقرر شده که متولیان دفاتر ثبت ازدواج تنها اجازه ورود عروس و داماد به همراه والدین و چند شهود برای خواندن خطبه عقد را بدهند.

پیرهادی تاکید کرد: حضور دیگر اعضای خانواده و فامیل و برگزاری هر گونه مراسمی در داخل دفاتر رسمی ثبت ازدواج ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی بیان کرد: به گفته کارشناسان حوزه بهداشت و درمان یکی از عوامل اصلی شیوع بیماری کرونا برگزاری مراسم و تجمع ها و رعایت نکردن فاصله گذاری فیزیکی است بر این اساس از تجمع در دفتر ثبت ازدواج جلوگیری شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون در این باره گزارش تخلفی ثبت نشده و تنها یک مورد تجمع در نوروز ۹۹ اتفاق افتاد که برخورد لازم صورت گرفت.

به گزارش علوم پزشکی همدان، حدود ۳۹ درصد بیماران به علت شرکت در اجتماعات، دورهمی، مراسم عروسی، مهمانی و مجلس ختم به کرونا مبتلا شدند و سهم تماس‌های درون خانگی ۵۶ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها