آمادگی هلال‌احمر برای راه‌اندازی نقاهتگاه‌های دیگربرای بیماران کرونایی

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: آماده‌ایم نقاهتگاه‌های دیگری برای بیماران کرونایی راه اندازی کنیم و تجربیات خود را در اختیار بقیه نهادها قرار دهیم.

به گزارش ایرنا،  کریم همتی روز یکشنبه در آئین اهدای نفس مشارکت مردمی برای مقابله با کرونا (اهدای ۹۹۹ کپسول اکسیژن، ۹۹۹ مانومتر، ۲۰۰۰ ماسک تنفسی، ۹۹۹ پالس اکسیمتر از محل کمک‌های خیرین) اظهار داشت: از خیران که همیشه در کنار جمعیت هلال احمر هستند و از همکاران، داوطلبان، امدادگران و نجاتگران عزیز که همواره در کنارمان هستند قدردانی می‌کنم.
وی ادامه داد: تمام خدماتی که جمعیت هلال احمر برای کنترل بیماری کرونا انجام داده، افتخارآمیز است و خوشحال هستیم که توانستیم برای خدمت به مردم شریف ایران و منویات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور گام برداشتیم.
رئیس جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد: کنترل مبادی ورودی شهرها و تب سنجی در اوایل سال، طرح بسیار موفق آمران سلامت و طرح مشترک حافظان سلامت در کنار وزارت بهداشت به همراه کمک‌های گسترده بهداشتی - درمانی، کمک‌های معیشتی و راه‌اندازی نقاهتگاه‌ها از جمله کارهای ماندگار جمعیت هلال احمر بوده است.

همتی توضیح داد: همانطور که دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در بازدید از نقاهتگاه جمعیت هلال احمر اشاره کردند ما توانستیم نقاهتگاهی راه اندازی کنیم که به‌عنوان الگو در سطح کشور از طرف وزارت بهداشت معرفی شود.

وی گفت: ما آماده ایم نقاهتگاه‌های دیگری راه اندازی کنیم و تجربیاتمان را در اختیار بقیه نهادها قرار دهیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر افزود: راه اندازی بانک امانات پزشکی تجربه موفق دیگری است که جمعیت هلال احمر دنبال می‌کند تا بتواند در این شرایط سخت کنار مردم و در خدمت آنها باشد.
وی اظهار داشت: امروز نیز با تلاشی که انجام دادیم کپسول‌های اکسیژن ساز و سایر اقلامی که مورد نیاز ضروری مردم بود را آماده کردیم.
همتی گفت: تمام دغدغه‌ی ما این است که درحد توان جمعیت هلال احمر مشکلات مردم را کاهش دهیم.

تأمین کپسول اکسیژن مهمترین مشکل بیماران کرونایی است

قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت نیز در این آئین اهدای نفس گفت: از دکتر همتی که همواره دلسوزانه کنار وزارت بهداشت بوده‌اند تشکر می‌کنم؛ همچنین از خیران بزرگوار و جمعیت هلال احمر که بسیار به وزارت بهداشت کمک کردند و این کمک‌ها هم ادامه دارد، قدردانی می‌کنم.
وی افزود: از جمعیت هلال‌احمر درخواست کردیم کنار وزارت بهداشت باشند زیرا تأمین کپسول اکسیژن که مهم‌ترین موضوع و مشکل بیماران مبتلا به کرونا است بسیار مهم و سخت است.
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: همچنین از جمعیت هلال احمر و خیران تقاضا می‌کنیم در زمستان سختی که پیش رو داریم به ما کمک کنند تا بتوانیم سرافراز از این امتحان بیرون بیائیم.

وی درخصوص استفاده از داوطلبان هلال احمر در بیمارستان ها نیز گفت: می توانیم از داوطلبان عضو این جمعیت برای حضور در بیمارستان ها استفاده کنیم چرا که نمی توانیم از همراهان بیمار کمک بگیریم و حضور همراه می تواند باعث افزایش بیماری شود اما با توجه به سابقه هلال احمر و خیرین معتقدم این طرح بسیار خوب خواهد بود.
به گزارش ایرنا، پویش «نفس هدیه کنیم» از سوی جمعیت هلال‌احمر از امروز یکشنبه فعالیت خود را در سطح کشور با هدف تأمین دستگاه کپسول اکسیژن و تجهیزات مربوط به آن آغاز کرد. 
در این پویش ملی تاکنون با حمایت خیرین و نیکوکاران یک‌هزار کسپول اکسیژن، یک‌هزار اکسیمتر و یک‌هزار مانومتر اکسیژن تنفسی تهیه شده که در اختیار بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال‌احمر برای توزیع بیماران قرار خواهد گرفت. 

در پویش «نفس هدیه کنیم» هدف‌گذاری شده است که چهارهزار دستگاه کپسول اکسیژن و یک‌هزار دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی از محل کمک‌های مردمی تهیه شود و در اختیار بیماران قرار گیرد.
 ضمن اینکه افراد متقاضی این تجهیزات می‌توانند به شعب جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور مراجعه و بدون پرداخت هزینه‌ای و به صورت رایگان تجهیزات اشاره‌شده را به صورت امانت دریافت کنند و پس از آن مجددا به هلال‌احمر برگردانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جامعه