جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی قزوین ۱.۸ برابر رشد یافت

قزوین - ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴۶ سرمایه گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان جذب شده‌اند که نشانگر رشد ۱.۸ برابری جذب سرمایه‌گذاران نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

حمیدرضا خانپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای جذب سرمایه گذار، ایجاد رونق اقتصادی، توسعه تولیدات ایرانی و اشتغال پایدار جوانان و کمک به تحقق شعار سال، شکرت شهرک های صنعتی استان قزوین در هشت ماهه سال جاری موفق به جذب ۱۴۶ سرمایه گذار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان شده است، در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۸۰ قرارداد بود.

این مسوول یادآور شد: میزان سرمایه گذاری قراردادهای منعقده در سال جاری بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال است و با راه اندازی این طرحهای صنعتی زمینه امید به اشتغال و اشتغال پایدار چهار هزار و ۶۷۴ نفر فراهم خواهد شد. 

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین  با بیان اینکه طی سال‌های اخیر با وجود تنگناهای مالی موجود در کشور و تحریم‌ها با رشد سرمایه‌گذاری از حیث تعداد و میزان در شهرک‌های صنعتی استان قزوین روبه‌رو بوده‌ایم، افزود: بر همین اساس و با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در سال‌های اخیر، ۳۵ درصد اشتغال ایجاد شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم بوده است. 

خانپور در ادامه از قزوین به‌عنوان استانی پرجاذبه برای سرمایه‌گذاری های صنعتی نام برد و اظهار داشت: با گسترش شهرکهای صنعتی و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در زمینه ایجاد زیرساخت ها برای استقرار واحدهای تولیدی، زمینه و شرایط استقرار و ایجاد واحدهای صنعتی در جای جای این استان وجود دارد.  

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین یادآور شد: بیشترین حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در شهرک‌های صنعتی استان مربوط به شهرک‌های صنعتی تقاضا محور  لیا، کاسپین یک و ۲ (آبیک)، خرمدشت، حیدریه و آراسنج بوده است.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها