۱۵۹ واحد متخلف صنفی در کردستان پلمب شد

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: پلیس اماکن به منظور پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا در هفته اول اعمال محدویت‌های جامع، ۱۵۹ واحد صنفی متخلف را پلمب کرده است.

سردار علی آزادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پلیس اماکن و ماموران انتظامی در شهرستان‌ها با گروه نظارت و بازرسی ستاد کرونا متشکل از فرمانداری‌ها، ادارات صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی از اول تا هفتم آذر تاکنون به صورت مستمر از واحدهای صنفی بازدید کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در این مدت چهار هزار و ۱۶ واحد صنفی استان به صورت مستمر بازدید شد که در نتیجه آن ۲ هزار ۷۹۱ واحد از سوی گروه‌ها اخطار شفاهی دریافت کردند.

فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: اجرای این طرح مطالبه عمومی برای پیشگیری از شیوع ویروس کروناست، مشارکت و همکاری همه شهروندان را می‌طلبد و انتظار می‌رود اصناف همکاری بیشتری در هفته دوم اعمال محدودیت‌های جامع برای ارتقای سطح سلامت جامعه داشته باشند

سردار آزادی کاهش و قطع این ویروس منحوس را در گرو همکاری و مشارکت همه سازمان‌ها به خصوص مشارکت مردمی دانست و افزود: هدف فقط سلامت مردم است و نیروی انتظامی در راستای تامین سلامت و امنیت عمومی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

به گزارش ایرنا، طرح جامع اعمال محدویت‌های پویا ستاد ملی کرونا، از روز شنبه یکم آذر با ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی به شهرهای نارنجی و قرمز از نظر وضعیت شیوع ابتلا به ویروس کرونا به مرحله اجرا در آمده و تا ۱۴ آذر ادامه دارد.

هم اکنون چهار شهرستان استان شامل سنندج، کامیاران، مریوان و قروه در وضعیت قرمز و ۶ شهرستان استان شامل سروآباد، دیواندره، سقز، بیجار، دهگلان و بانه نیز در وضعیت نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا هستند.
در تمام شهرستان‌های استان در ۲ هفته اول آذر مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار تعطیل است و در شهرهای سنندج، کامیاران، مریوان و قروه ادارات خدماتی با ۵۰ درصد و سایر اداره‌ها با ۳۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.
فعالیت دستگاه‌های خدماتی با ۷۰ درصد در شهرهای وضعیت نارنجی شامل سقز، بانه، سروآباد، بیجار و دیواندره و سایر اداره‌ها با ۵۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری کار می‌کنند.
در حال حاضر ۵۱۳ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد ۳۱۸ نفر در سنندج، ۳۴ نفر در سقز، ۴۵ نفر در مریوان، ۳۱ نفر در قروه، ۲۸ نفر در کامیاران، ۲۵ نفر در بانه، ۱۴ نفر در بیجار، ۱۳ نفر در دیواندره، چهار نفر در دهگلان و  یک نفر در سروآباد تحت درمان قرار دارند.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر یکشنبه ۹ آذر در مجموع ۱۲ هزار و  ۹۵۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۳۸۹ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۹۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسیده و ۴۷ هزار و۸۷۵ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند که ۶۵۸ هزار و ۲۹۲ نفر بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها