مقامات و شخصیت‌ها شهادت شهید فخری‌زاده را تسلیت گفتند(۳)

تهران- ایرنا- جمعی از مقامات، احزاب و شخصیت‌های سیاسی کشور در پیام‌های جداگانه‌ای شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، تروریست‌های مسلح عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

دست جنایتکار اسراییل ننگ و نفرت ملتهای آزاده جهان را نثار خود کرد

در پیام محمد اشرفی اصفهانی فرزند شهید محراب و رییس مجتمع فرهنگی مذهبی مسجدجامع امیرالمؤمنین (ع) درباره شهادت دانشمند هسته ای کشورمان آمده است: بار دیگر دست جنایتکار اسراییل به خون یکی از بهترین نوابغ و بزرگترین دانشمندان و مفاخر صنعت هسته ای آلوده شد و این شخصیت بزرگ که افتخار دانشمندان بود از ما گرفت ننگ و نفرت ملتهای آزاده جهان را نثار خود کرد.

وی ادامه داد: این ترور ناجوانمردانه رامحکوم می‌کنیم و شهادت مظلومانه این دانشمند بزرگ را به پیشگاه امام عصر (عج) و فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران  و بیت مکرم ایشان تبریک وتسلیت عرض می‌کنیم.
محمد اشرفی اصفهانی بیت شهید محراب

دست‌یابی کشور به توفیقات علمی بیشتر از گذشته خواهد بود

کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند، در بیانیه ای در خصوص ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای ایران ضمن محکوم این اقدام تروریستی اعلام کرد: دکتر محسن فخری زاده، فخر غیور مردان و دانشمندان مجاهدی بود که عمر خود را برای اعتلای توانمندی‌های علمی مملکت امام زمان (عج) صرف نمود و در جمعه روزی، ردای مبارک شهادت را برتن کرد وبه خیل دیگر یاران شهیدش پیوست.

در این بیانیه تاکید شده است: قطعا با شهادت این دانشمند مجاهد، مسیر دست‌یابی کشور به توفیقات بیشتر علمی و فناوری بیش از گذشته با رویش دیگر فخری‌زاده‌ها به کوری چشم مستکبرین ذلیل، پرتوان‌تر تداوم خواهد یافت.

کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند تصریح کرد: قطعا ائتلاف نامیمون مثلث عبری، عربی، غربی نمی‌تواند عزم پولادین ملت شهید پرور ایران اسلامی را متزلزل نماید. از مسئولین خواستار تقویت تدابیر امنیتی بیشتری جهت دیگر ذخایر و گنحینه‌های کم نظیر علمی ‌کشور هستیم.

ملت ما با این ترورها و شهادت‌ها مصمم‌تر از قبل مسیر خود را ادامه می‌دهد

سیدشهاب الدین صدر رییس خانه احزاب ایران هم ضمن محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان نوشت: بار دیگر استکبار جهانی و صهیونسیم بین الملل در توطئه ای ناجوانمردانه یکی از فرزندان دلیر و دانشمندان برجسته هسته‌ای کشورمان دکتر محسن فخری زاده را مظلومانه به شهادت رساندند.

رییس خانه احزاب ایران تاکید کرد: مدعیان دروغین حقوق بشر و آزادی و پیشرفت انسان‌ها هر روز که می گذرد چهره کریه و خونخوارشان برای ملت‌های بصیر و آزاده نمایان می شود و با بیشرمی تمام جنایات خود را اعلام و روز به روز رسواتر می شوند. همان‌ها که مظلومانه سردار دل‌ها و قهرمان مبارزه با تروریسم سپهبد قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند امروز قهرمانی دیگر دانشمند نامدار هسته‌ای دکتر محسن فخری زاده را ترور نموده و به شهادت می‌رسانند.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا و اسرائیل جنایتکار به خیال خام خود میخواهند ملت رشید و مقاوم ما را از ادامه راه مبارزه با استکبار جهانی بازداراند. اما با این توطئه‌ها، ترورها و شهادت‌ها ملت ما مصمم‌تر و سرافرازتر زیر پرچم اسلام ناب محمدی (ص)، مسیر عدالت و آزادی خواهی خود را در دنیا ادامه می‌دهد و خللی در عزم و اراده پولادین مردم وارد نمی‌شود.

شهاب الدین صدر تاکید کرد: ملت ما بی‌صبرانه منتظر پاسخ قاطع، سریع و مناسب فرزندان دلیر خود در نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی به این جنایتکاران بین‌المللی می‌باشد و از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی میخ‌واهد که عوامل و ایادی مزدور آنان را هرچه سریعتر شناسایی و به سزای اعمال خائنانه شان برساند و هوشمندانه تر از سرمایه‌های گرانسنگ ملی در عرصه‌های مختلف حفاظت و مراقبت نمایند.

برکت خون شهدای ترور ایجاد انسجام بیشتر در بین ملت بزرگ ایران است

جمعیت حامیان انقلاب اسلامی هم در بیانیه ای ضمن محکومیت ترور دانشمند هسته ای کشورمان تاکید کرد: ترور یکی از ناجوانمردانه‌ترین شیوه‌های حذف نیروهای تاثیرگذاربوده که نشان از خواری و زبونی عاملان و آمران ترور است.

در این بیانیه آمده است: علیرغم اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول عمر با برکت خود همواره قربانی پدیده تروریسم استکبار جهانی به سرکردگی صهیونیزم جنایتکار بوده  توانسته است در عرصه‌های مختلف سیاسی، نظامی و فرهنگی و اجتماعی به راه خود عزتمندانه ادامه دهد اکنون نیز ترور نمی‌تواند مسیر رشد و تعالی علمی فرزندان این مرز و بوم را به مخاطره بیاندازد و با هر قطره خون شهید ترور، دانشمندان دیگری پا به عرصه علم و فناوری خواهند گذاشت و این فرهنگ تفکر بزرگ  مسلمین به خصوص شیعیان بوده و برکت خون شهدای ترور ایجاد انسجام بیشتر در بین ملت بزرگ ایران است.

جمعیت حامیان انقلاب اسلامی ضمن محکوم نمودن عاملان و آمران این ترور ناجوانمردانه از قوای نظامی و انتظامی و امنیتی درخواست کرده است با تمام توان نسبت به شناسایی و مجازات ایشان اقدام نمایند تا دیگر هیچ عامل داخلی و خارجی جرأت انجام چنین تعرض هایی به فرزندان این مرز و بوم را نداشته باشند.

دستگاههای مسئول مجازات‌آمران و عاملان ترور شهید فخری زاده را پیگیری کنند

حزب اسلامی کار هم در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن به شهادت رساندن محسن فخری زاده نوشت: شهید دکتر محسن فخری زاده که از دهه ۸۰ هجری شمسی هدف ترور عوامل صهیونیست بود؛ طی سال های گذشته در حوزه پدافند دفاعی نقشی بی بدیل داشت.

حزب اسلامی کار ضمن محکوم کردن این عمل خباثت بار تروریست‌های اجاره ای از دستگاه دیپلماسی و نهادهای مسئول می‌خواهد به طور جد پیگیر مجازات آمران و عوامل این ترور وحشیانه باشند. بدون شک خون پاک شهید فخری زاده نه پایمال خواهد شد و نه به فراموشی سپرده می شود. همچنین به کشورهای منطقه که سال هاست در زمین جنایتکاران صهیونیست بازی می کنند نیز هشدار می دهیم،

حزب اسلامی کار در این بیانیه تاکیدک رد: دیری نخواهد گذشت که نتیجه همدستی با تروریست های صهیونیست و داعشی را ببینند. روزی که با تاسف، شاهد آن خواهیم بود که همه منافع منطقه و سرزمین وحی را تسلیم طراحان وحامیان تروریست کرده اند. حزب اسلامی کار تاکید می کند که مجامع بین المللی وظیفه دارند ضمن محکوم کردن صریح این عملیات تروریستی؛ نسبت به همکاری با دولت جمهوری اسلامی ایران در مجازات طراحان و عوامل ترور دانشمندان ایرانی، گام های جدی بردارند.

انتقامی سخت در انتظار عاملان به شهادت رساندن شهید فخری زاده است 

سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس هم در پیامی نوشت: شهید دکتر محسن فخری زاده یکی از مدیران خلاق و برجسته این مرز و بوم بود که نقش بسزایی در ارتقای توان دفاعی و بازدارندگی کشور داشت و ناجوانمردانه مورد هجمه تروریست‌های بزدل قرار گرفت و به شهادت رسید.

 وی یادآورشد: بی تردید ترور دانشمندان ایرانی، نمادی آشکار از شکست و زبونی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی در برابر پیشرفت های علمی، سیاسی، دفاعی و... است که آنان را به انتقام جویی از ملت مقاوم ایران اسلامی با این نوع از جنایت های کثیف وادار کرده است.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تاکید کرد: دشمنان کوردل بدانند که با شهادت فخری زاده ها، هیچ خللی در اراده پولادین ملت بزرگ ایران در مسیر توسعه و پیشرفت ایجاد نخواهد شد و البته انتقامی سخت در انتظار آنان بوده و این وعده الهی است که «وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون». 

سازمان‌های بین المللی به این اقدام تروریستی واکنش قاطع نشان دهند

سید ضرغام حسینی، نماینده سید عمار حکیم و جریان حکمت ملی عراق در تهران در پیامی اقدام تروریستی که منجر به شهادت محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی جمهوری اسلامی ایران شد را به شدت محکوم کرد.

در این پیام آمده است: تروریسم و ترور همواره محکوم بوده و این اقدام جنایتکارانه نقض آشکار قوانین بین‌المللی است. انتظار می‌رود جامعه جهانی و نهادها و سازمان‌های بین‌المللی نسبت به این اقدامات واکنشی قاطع نشان دهند.

نماینده سید عمار حکیم ضمن تبریک و تسلیت شهادت دانشمند ایرانی به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران، در این پیام تاکید کرده است: همچون گذشته این اقدامات جنایتکارانه و ناجوانمردانه نه تنها خللی در راه توسعه و پیشرفت کشور ایران در راه علم و فناوری ایجاد نخواهد کرد، بلکه این کشور روز به روز در این راه مصمم‌تر خواهد گردید.

پرورش یافتگان مکتب شهادت راه او را با اقتدار و شجاعت ادامه خواهند داد

 حزب موتلفه اسلامی هم در پیامی ترور ناجوانمردانه دکتر محسن فخری زاده را محکوم و تاکید کرد: قطعاً پرورش یافتگان مکتب شهادت و شاگردان این شهید عزیز راه او را با اقتدار و شجاعت ادامه خواهند داد.

حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: عوامل مزدور این ترور کور باید بدانند که ولی خون پاک این شهدا خداوند جبار، قهار و منتقم است که با دست مومنین انتقام خون این شهید و دیگر شهدا همچون شهید حاج قاسم سلیمانی را با عزت و اقتدار خواهد گرفت و این گونه اقدامات ناجوانمردانه هیچ خللی در اراده پولادین و ایستادگی ملت غیور ایران و ارتش رشید اسلام ایجاد نخواهد کرد، بلکه خون شهدای ارشد هسته‌ای در امتداد خون شهدای ترور، به حول و قوه الهی طومار ننگین صهیونیست‌ها و دشمنان انقلاب اسلامی را در هم خواهد پیچید.

راه شهید فخری زاده با عزمی راسخ ادامه خواهد یافت

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در پی شهادت دانشمند برجسته و  پاسدار رشید انقلاب اسلامی" دکتر محسن فخری زاده"  رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیامی ضمن تسلیت و تبریک تاکید کرد: بار دیگر دستان صهیونیزم خون آشام از آستین تروریست‌های حقیر بیرون آمد و نخبه‌ای از تبار مجاهدان عرصۀ علم وفناوری دانشمند شهید دکتر محسن فخری‌زاده که هدفش تحقق شعار والای «قوی شدن» در میدان علم و دانش بود را آماج گلوله‌های برخاسته از حقد و کینۀ ددمنشانه خویش نمود.

وی در این پیام تاکید کرد: تردید ندارم که راه شهید فخری زاده و سایر شهدای نخبه و دانشمندان را شاگردان متعهد ومؤمن آنان با عزمی راسخ و ایمانی مستحکم ادامه خواهند داد و انشاالله فتح قلّه‌های مرتفع علم و فناوری و دستیابی به دانش بومی و ایرانی تیر خلاصی بر قلوب آکنده از مرض دشمنان و منافقان خواهد بود و مرهمی بر داغ خانواده‌های شهدای مظللوم.

شهید فخری زاده در راستای اعتلای دانش بشری تلاش می‌کرد

خلیفه ارامنه تهران در بیانیه ای درباره شهید فخری زاده تاکید کرد: در کمال تأسف و تألم از خبر فقدان دانشمند فرهیخته محسن فخری زاده درنتیجه ترور توسط گروهی که در ظاهر از سوی اسرائیل حمایت می‌شوند مطلع گشتیم. محسن فخری زاده ازجمله دانشمندان هسته‌ای بودند که در راستای اعتلای دانش بشری تلاش می‌کنند.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان افزود: اینجانب یک‌بار افتخار ملاقات با آن شهید را داشته و شاهد شخصیت فروتن وتوام با خلوص ایشان به رغم دانش بالای علمی بوده‌ام.

وی تصریح کرد: بدین‌وسیله این ضایعه را از سوی جامعه ارامنه ایران به‌ویژه جامعه ارامنه تهران و نهادهای وابسته به شورای خلیفه‌گری خدمت محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ریاست محترم جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران و همچنین خانواده آن شهید و همکاران ایشان تسلیت عرض نموده و این جنایت ناجوانمردانه را که باهدف بی‌ثبات نمودن جمهوری اسلامی ایران انجام‌گرفته است، محکوم می‌کنم.

خلیفه ارامنه تهران در این بیانیه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به ‌واسطه ملت و دولت خود قدرتمند بوده و جایگاهی با ارزش برای زندگی و همزیستی صلح‌آمیز است. بار دیگر مراتب همدردی خود را با رهبر معظم انقلاب و خانواده آن شهید ابراز می‌داریم.

شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران نیز با صدور بیانیه ای در همین زمینه اظهار داشت: جنایتی که یکی از فرزندان رشید و پرافتخار این مرز و بوم دانشمند برجسته هسته‌ای ایران، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع محسن فخری‌زاده توسط عوامل صهیونیستی ترور و به شهادت رسید. در این ایام دشمنان ایران به طرق مختلف در تلاش، جهت وارد آوردن ضربه به جمهوری اسلامی هستند و برای نیل به این مقصود از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

در این بیانیه آمده است: حملات سایبری متعدد به نیروگاه‌های اتمی، ایجاد اختلال در دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، ترور نخبگان و دانشمندان بخشی از اقدامات جنایت‌کارانه دشمنان است و آنان هر روز در تلاش هستند تا در نزدیک‌ترین نقطه به مرزهای ایران مستقر شوند و با ایجاد پایگاه و استقرار در کشورهای هم‌جوار و همسایه به اهداف شوم و شیطانی خود دست یابند.

شورای خلیفه‌گری ارامنه در این بیانیه شهادت دانشمند برجسته هسته‌ای ایران شهید محسن فخری‌زاده را به رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ملت شهیدپرور ایران و خانواده محترم شهید بزرگوار، تسلیت گفته و ضمن محکومیت ترور، بر ادامه راه ایشان توسط فرزندان برومند این سرزمین را تاکید دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار سیاست