یک‌هزار و ۳۰۰ کارت تردد شبانه در اراک صادر شد

اراک – ایرنا – فرماندار اراک گفت: یک‌هزار و ۳۰۰ کارت تردد عبور و مرور از ساعت ۲۱ شب تا چهار بامداد برای صاحبان مشاغل حساس در این شهرستان صادر شده تا در ایام اجرای طرح‌های محدودیت کرونایی بتوانند به وظایف خود عمل کنند.

«حسین بختیاری» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صدور این کارت‌ها پس از ارایه مدارک مورد نیاز و تشخیص ضرورت تردد صادر شده است و افرادی که این کارت‌ها برای آنان صادر شده به جز پزشکان و کارکنان بیمارستان‌ها و داروخانه‌های شبانه روزی هستند.
وی ادامه داد: شماره پلاک خودروهای دارای مجوز تردد به پلیس راهور استان اعلام شده و این افراد مشمول جریمه نمی‌شوند.
بختیاری تصریح کرد: کارکنان بیمارستان‌های اراک و اعضای نظام پزشکی با هماهنگی صورت گرفته برای تردد در ساعات ۲۱ تا چهار بامداد نیاز به اخذ کارت از فرمانداری ندارند و با ارایه کارت شناسایی خود به ماموران می‌توانند در این ساعات آمد و شد داشته باشند.
وی عنوان کرد: کارکنان مراکز خدمات رسان از جمله آتش نشانی، آب، برق و گاز نیز نیازی به اخذ کارت از فرمانداری ندارند و این قشر نیز با ارایه کارت شناسایی محل خدمت می‌توانند در ساعات شیفت خود تردد داشته باشند.
فرماندار اراک افزود: کارکنان داروخانه‌های شبانه‌روزی شهرستان اراک هم با ارایه کارت شناسایی می‌توانند در ساعات ممنوعیت تردد، با خودروهای خود در محل خدمت حاضر شوند.
بختیاری اظهار داشت: سایر افراد در صورت تردد با خودروهای خود در ساعات ۲۱ شب تا چهار بامداد مشمول جریمه ۲ میلیون ریالی می‌شوند.
وی گفت: افرادی که به هر دلیل در این ساعات نیاز به تردد ضروری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دارند باید از طریق مرکز ۱۱۵ اورژانس و یا از طریق آژانس‌های شهری اقدام کنند.
۶۸۰ هزار نفر جمعیت در شهرستان اراک زندگی می‌کنند و نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در این منطقه، اول اسفندماه پارسال پس از قم به ثبت رسیده است.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا هشتم آذر ۹۹ به ۹۳۵ هزار و ۷۹۹ نفر و شمار جانباختگان قطعی این بیماری به ۴۷ هزار و ۴۸۶ نفر رسیده و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها