محدودیت‌ تردد در چهار محور ارتباطی کردستان اعمال می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس پلیس راه کردستان گفت: تردد وسایل نقلیه سنگین (تریلر کشنده) در سه محور ارتباطی این استان به علت بارش برف ممنوع بوده و یک محور نیز بدلیل کولاک مسدود است.

سرهنگ عیسی گوهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تردد تریلر کشنده در جاده سنندج - مریوان، سقز - دیواندره و دیواندره - بیجار به علت بارش شدید برف از بامداد امروز ممنوع اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه محور فرعی ایرانخواه - تکاب نیز به علت شدت بارش برف و کولاک مسدود است، افزود: هم اکنون ماموران پلیس راه در مبادی ورودی هر چهار محور مستقر شده و از ورود خودرورهای مشمول ممنوعیت به این محورها جلوگیری می‌کنند.

سرهنگ گوهری اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی، بارش برف و باران تا صبح فردا در بیشتر نقاط این استان ادامه دارد و اکنون نیز تمام محورهای ارتباطی، بارش باران و در ارتفاعات و گردنه‌ها بارش برف و کولاک گزارش شده است.

وی یادآور شد: توصیه می‌شود رانندگان به هیچ عنوان محورهای استان کردستان را تا قطع بارش‌ها برای سفر انتخاب نکرده و در صورت لزوم بدون همراه داشتن تجهیزات زمستانی راهی سفر نشوند.

پلیس راه و راهداری در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های کردستان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی را تحت پوشش خدمات خود قرار می‌دهند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها