بستری روزانه ۱۰۰بیمار کرونایی در مراکز تامین اجتماعی لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان گفت: ۱۰۰ نفر با تست قطعی و مشکوک به کرونا روزانه در بیمارستان‌های خرم‌آباد و دورود بستری می‌شوند.

امین بهاروند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر این، تعداد زیادی از مبتلایان کرونا به بیمارستان‌ها و مراکز تامین اجتماعی استان مراجعه و خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت می‌کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان گفت: به طور کلی در این مدت تخت‌های اختصاص یافته به مبتلایان کرونا خالی نبوده است اما با این وجود مشکلی از نظر امکانات و تجهیزات خاص این افراد وجود ندارد.

بهاروند اضافه کرد: بیمارستان تامین اجتماعی خرم‌آباد علاوه بر بخش مراقبت های ویژه، ۸۶ تخت شامل ۶۶ تخت بستری و ۲۰ تخت اورژانس برای افراد مبتلا به کرونا اختصاص داده که این تعداد در یک ماه گذشته تکمیل بوده است.

وی ادامه داد: ۱۲ تخت از ۳۲ تخت بیمارستان دورود نیز به مبتلایان کرونا اختصاص داده شده است اما در شهرستان بروجرد به دلیل بستری مبتلایان در بیمارستان آیت‌الله بروجردی تاکنون از تامین اجتماعی اعلام نیاز نشده است.

بهاروند همچنین به افزایش تعداد تخت مراقبت‌های ویژه بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد از ۱۷ به ۳۲ با هزینه بیش از ۱۲ میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: با توجه به قدمت این بیمارستان‌، همه بخش‌های این مرکز درمانی تا حدودی بازسازی و تجهیزات آن نیز به روز شده است. 

وی با اشاره به دریافت مجوزهای لازم برای تجهیز ۱۵ تخت دیگر مراقبت‌های ویژه در خرم آباد تصریح کرد: کمبود این تخت ها از معضلات بخش درمان لرستان است که افزایش تعداد آنها در شرایط شیوع کرونا یک خدمت مهم به مردم محسوب می شود.

سه بیمارستان شامل بیمارستان ٢٥٦ تختخوابی خرم آباد، بیمارستان کوثر بروجرد، بیمارستان نرگس دورود و ٢ پلی کلینیک تخصصی شبانه روزی آیت اله کمالوند خرم آباد و آیت اله بروجردی شهرستان بروجرد و همچنین هفت درمانگاه در شهرهای الیگودرز، ازنا، دورود، کوهدشت، پلدختر و خرم آباد به عنوان مراکز درمانی تامین اجتماعی در خدمت بیمه شدگان استان لرستان است.

لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا قرار دارد، تنها شهرستان چگنی وضعیت زرد دارد و مابقی شهرستانها در حالت نارنجی یا قرمز هستند.

تا تاریخ ششم آذرماه ابتلای قطعی ۵۵ هزار و ۳۰۶ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد یکهزار و ۱۲۴ نفر نیز جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها