یک تحلیلگر ارشد : نتانیاهو با ترور فخری زاده اسرائیل را ناامن تر کرد

تهران- ایرنا- تحلیلگر ارشد و مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌ جمهوری روز شنبه گفت: نتانیاهو با ترور شهید فخری زاده اسرائیل را ناامن تر کرد.

به گزارش ایرنا، دیاکو حسینی در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت: بعید به نظر می رسد ایران در کوتاه مدت به دنبال یک پاسخ نظامی باشد، اما این بدان معنا نیست که ترور فخری زاده بی پاسخ خواهد ماند.

حسینی افزود: من فکر می کنم در حال حاضر ارزیابی همه جنبه های این ترور و پیگیری قانونی آن از اولویت بالاتری برای ایران برخوردار است.

به گفته حسینی، ایران به خوبی می داند که جنبه سیاسی این ترور هدف مهمتری برای اسرائیل است واین مساله همان تشدید تنش ها قبل از پایان دولت ترامپ و کشاندن ایران و ایالات متحده به رویارویی بزرگتر که مسیر دیپلماسی را برای دولت بعدی آمریکا دشوارتر می کند.

این تحلیلگر مسائل بین‌الملل تصریح کرد: اسرائیل در نهایت با این ترور چیزی بدست نخواهد آورد زیرا برنامه هسته ای ایران با داشتن ساختار مستحکم و تعداد زیادی دانشمند جوان دیگر وابسته به افراد نیست.

به گفته حسینی، لیست دانشمندان ایرانی که توسط اسرائیل ترور شده اند طولانی تر شده و سازمان های امنیتی ایران برای انتقام گیری سیاسی احساس فشار می کنند.

تروریست های بیگانه عصر جمعه هفتم آذر ماه جاری با کمین در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند در مسیر خودروی حامل "محسن فخری‌زاده" رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران طی عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری‌زاده مورد حمله قرار گرفت و پس از آن یک دستگاه خودرو نیسان در فاصله ۱۵ متری خودروی حامل وی منفجر شد.

فخری‌زاده در اثر این تیراندازی‌ و انفجار به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده، در بیمارستان به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار جهان