نخست وزیر عراق فرمان تشکیل مدیریت بحران در استان ذی‌قار را صادر کرد

تهران – ایرنا- "مصطفی الکاظمی" نخست‌وزیر عراق بامداد یکشنبه با صدور حکمی، دستور تشکیل ستاد مدیریت بحران استان "ذی‌قار" در جنوب این کشور را صادر کرد.

به گزارش  ایرنا از صفحه رسمی نخست وزیری عراق در توئیتر، این ستاد به ریاست "قاسم الاعرجی" مشاور امنیتی ملی عراق و متشکل از رییس دستگاه امنیتی، فرماندهی عملیات مشترک، فرماندهی عملیات سومر، رییس پلیس استان ذی‌قار عراق می‌شود.

در این نامه همچنین آمده است، این ستاد وظیفه حمایت لازم برای مدیریت امور استان ذی‌قار و برقراری امنیت آن را برعهده خواهد داشت.

الکاظمی همچنین اعلام کرد، این ستاد از تمام اختیارات مدیریتی، مالی و امنیتی برای انجام مأموریت‌های محوله برخوردار است.

همچنین شبکه خبری "المیادین" به نقل از الکاظمی گزارش داد، وی در بیانیه‌ای نسبت به حوادث استان ذی‌قار ابراز تأسف کرد و خواستار موضع مسؤولانه در تمام سطوح [مدیریتی] شده است.

در این بیانیه آمده است: ضروری است، قانون به گونه‌ای اجرا شود که حامی و مدافع معترضان مسالمت‌آمیز و جداکننده آنان از آشوبگران باشد.

وی گفت که از زمانی که دولت تحت مدیریت وی زمام امور در عراق را به دست گرفته از تظاهرات مسالمت‌آمیز حمایت کرده است.

الکاظمی افزود: دولت عراق همچنین حامی رویکرد عادلانه جوانان عراقی بوده است و ما از ملت و جوانان هوشیار خود می‌خواهیم اقدامات خود را برای ساخت کشوری که شایسته نام عراق باشد، متحد کنند.

رییس جمهوری عراق هدف از تشکیل این ستاد مدیریت بحران را حمایت از تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز و مراکز دولتی و خصوصی اعلام کرد و افزود: تیم مدیریت بحران قصد دارد مانع فتنه‌انگیزی و تقابل معترضان مسالمت‌آمیز با دولت شود.

تظاهرات پراکنده روز شنبه بار دیگر در استان ذی‌قار در جنوب عراق بار دیگر شعله ور شد و به گفته یک منبع بیمارستانی هفت تن در میدان "الحبوبی" کشته شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار جهان