۵۰ دستگاه واگن باری تولیدی اراک وارد ناوگان ریلی کشور شد

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت واگن‌پارس اراک گفت: ۵۰ دستگاه واگن باری با کیفیت مطلوب در سال جهش تولید از سوی این شرکت ساخته و در ناوگان ریلی کشور وارد شد.

«محمدرضا مختاری» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: قیمت تمام شده هر واگن باری ساخت واگن‌پارس اراک از هر هشت میلیارد تا ۲۰ میلیارد ریال متغیر است.

وی ادامه داد: در مجموع ۳۸۰ واگن باری و مسافری امسال در شرکت واگن‌پارس اراک تولید شده که ۳۱۰ دستگاه آن به شرکت‌های بهره‌بردار تحویل شده است و در وارد ناوگان ریلی کشور فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک قیمت تمام شده واگن مسافری را ۱۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ۱۵ واگن ساخته شده امسال این واحد ریلی از نوع مسافربری است.

مختاری بیان کرد: تولید ۷۰۰ دستگاه واگن مسافربری ی و باری برای امسال در شرکت واگن‌پارس اراک هدفگذاری شده اما به‌‍دلیل کمبود نقدینگی شرکت‌های بهره‌بردار و تاخیر در پرداخت تسهیلات ، این مهم تاکنون محقق نشده است.

وی اظهار داشت: روند صعودی قیمت مواد خام و اولیه موجب شده که شرکت‌های بهره بردار به تنهایی توان پرداخت تمامی قیمت واگن‌ها سفارش شده را نداشته باشندو نیاز است که در این راستا دولت با تدابیر ویژه حمایت از تولید را لحاظ کند.

مدیرعامل شرکت واگن‌پارس اراک افزود: در صورت پرداخت تسهیلات  به شرکت‌های بهره‌بردار امکان تحقق برنامه‌های هدفگذاری شده در واگن پارس وجود دارد.

شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است که در سال ۱۳۵۴ آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه‌گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.

کارگاه‌های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده  و به‌عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

تا کنون ۱۲ هزار انواع واگن باری (نیمی از واگن‌های باری کشور)، ۴۰۰ دستگاه واگن مسافربری و ترنست و ۳۰۰ واگن مترو در شرکت واگن پارس اراک تولید شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها