مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به بیش از ۸۷ هزار نفر رسید

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: مبتلایان به کرونا در استان به ۸۷ هزار و۴۱ نفر رسیده ولی روند ابتلا به بیماری، کاهشی است.

علی احمد آقاپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۸۰۹ نفر به تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان غربی افزوده شده که از این تعداد، حدود ۱۷۰ نفر بستری شده اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر هزار و ۲۹۴ نفر در مراکز درمانی آذربایجان غربی به خاطر بیماری های حاد تنفسی بستری بوده که از این تعداد ۶۱۷ نفر مشکوک به کرونا و ۶۷۷ نفر نیز مبتلا به کووید ۱۹ هستند.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: از این تعداد، ۳۰۵ نفر در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی بستری هستند که ۷۰ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند.

آقاپور اظهار کرد: طی این مدت ۵ نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ حان خود را از دست داده اند که از این تعداد، هشت نفر مربوط به ارومیه است.

وی گفت: تعداد کل فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی نیز به ۲ هزار و ۸۴۲ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۶۲ میلیون و ۲۷۰ هزار نفر در دنیا به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، حدود ۹۳۶ هزار نفر مربوط به ایران است.

همچنین از کل یک میلیون و ۴۵۵ هزار فوتی ناشی از کرونا در دنیا، ۳.۳ درصد مربوط به ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها