جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه به «آزمایش بزرگ» رسید

تهران- ایرنا- جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه در سال ۲۰۲۰ به رمان «آزمایش بزرگ» اثر «اتین دومونتتی» نویسنده و روزنامه‌نگار فرانسوی رسید.  

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از تارنمای هفته‌نامه ادبی لیورابدو (livreshebdo)، با تصمیم هیات داوران جایزه بزرگ آکادمی فرانسه این جایزه ۱۰ هزار یورویی برای رمان آزمایش بزرگ به اتین دومونتتی نویسنده و روزنامه‌نگار فرانسوی اهدا شد.

میراث نوشته میگل بونفوآ و تاریخ‌نگاری پادشاهی از مائل رنوارد دیگر نامزدهای حاضر در فهرست کوتاه این جایزه معتبر ادبی بودند.

دومونتتی در یک ویدئوکنفرانس دریافت این جایزه را مایه خوشحالی و مباهات خود و نشانه‌ای از بازگشایی کتابفروشی‌ها و احیای کتاب دانست.

این نویسنده فرانسوی در سال ۱۹۶۵ در پاریس متولد شد. وی در دانشگاه نانتر پاریس در رشته حقوق و علوم سیاسی تحصیل کرده و در تحریریه روزنامه فیگارو مشغول به کار شد و هم اکنون مدیر مسئول اخبار ادبی این نشریه معروف فرانسوی است.

جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین جوایز ادبی در فرانسه است که از سال ۱۹۱۸ هر ساله توسط فرهنگستان فرانسه به برنده اعطا می‌شود. سال گذشته لوران بینه با رمان تمدن‌ها این جایزه را از آن خود کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار فرهنگ