ترور شهید فخری‌زاده نشان از خفت و ترس از قدرت ایران اسلامی دارد

کاشان- ایرنا- جمعی از مسوولان شمال اصفهان با صدور پیام‌های جداگانه‌ ترور دانشمند برجسته شهید محسن فخری‌زاده مهابادی را محکوم کردند و گفتند: این اقدام تروریستی توسط استکبار جهانی نشان از خواری، خفت و ترس آنان از قدرت ایران اسلامی دارد.

به گزارش ایرنا، جمعی از ائمه جمعه، فرمانداران، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر از مسوولان شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز در پیام‌های خود با محکوم کردن این اقدام وقیح، رژیم غاصب صهیونیستی را عامل ترور شهید فخری‌زاده دانستند.

بار دیگر دست جنایتکار صهیونیست از آستین پلید بیرون آمد

نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه کاشان در بخشی از پیام خود آورده است: بار دیگر دست جنایتکار اسراییل و صهیونیست از آستین پلید بیرون آمد و دانشمند دیگری از سلسله دانشمندان هسته‌ای ما را مورد هدف قرار داد.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی افزود: این دانشمند بزرگوار شهید محسن فخری‌زاده از قبل هم مورد طمع دشمنان بود و در سال‌های قبل عوامل جاسوسی اسراییل یک بار دیگر نیز برای ترور این بزرگوار نقشه و برنامه‌ریزی کرده، ولی ناموفق بودند.

وی ادامه داد: این بار عناصر پلید سیستم جاسوسی اسراییل برای محروم کردن کشور عزیزمان از اندیشه پویا و دانش‌محوری این عزیز به این عمل شنیع اقدام کردند و دیروز این بزرگوار از سوی تروریست‌های حرفه‌ای اسراییلی به شهادت رسید و به ملکوت اعلی پیوست و به ملاقات همرزمان و همسنگران و دیگر دانشمندان هسته‌ای خود رفت.

"دکتر شهید فخری‌زاده شخصیتی بود که هویت ایشان توسط سازمان بازرسان آژانس انرژی اتمی در سال ۲۰۰۳ شناسایی شده بود و از آن زمان مورد حدق و کینه دشمنان جمهوری اسلامی قرار گرفته بود تا اینکه روز جمعه و روز ولی امر (عج) به اعتقاد ما شیعیان طومار فعالیت علمی این بزرگوار به امضای آقا بقیه الله الاعظم (عج) رسید."

شهید فخری‌زاده عمر خود را صرف حفظ اقتدار کشور کرد

فرماندار ویژه کاشان نوشت: پیشرفت علمی و دستاوردهای امروز جمهوری اسلامی ایران حاصل تلاش و زحمات دانشمندان و بزرگان بی‌ادعایی همچون استاد ارجمند محسن فخری زاده است.

علی اکبر مرتضایی در پیام خود تصریح کرد: این شهید والامقام عمر گرانقدر خود را مصروف علم و دانش، تحقیقات هسته‌ای و حفظ اقتدار کشور در موفقیتهای موشکی در دفاع از میهن اسلامی نموده که بدون شک این اقدام تروریستی توسط استکبار جهانی نشان از خواری، خفت و ترس آنان از قدرت ایران اسلامی دارد و قطعا زحمات و دستاوردهای دانشمندان پشتوانه بزرگی برای پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور و چراغ راهی برای جوانان خواهد بود.

شهادت فخری‌زاده بیانگر واهمه رژیم صهیونیستی از ایران است

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس نوشت: ‌شهادت شهید فخری زاده دانشمند هسته‌ای و موشکی ایران نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی از قدرت فناوری و تکنولوژی ایران ترس و واهمه دارد که مذبوحانه، ترور علم، ذهن و مغز را انجام می‌دهد تا بتواند از ترس و واهمه‌ای که در دل او وجود دارد، رهایی پیدا کند.

‌سیدجواد ساداتی نژاد افزود: غافل از اینکه خون شهید فخری زاده و شهدای هسته‌ای همچنان جوشان است و این پرچم بر زمین نمی‌ماند و جوانان کشور ما در عرصه‌های علمی، این مسیر درخشان را پُرقدرت‌تر از گذشته پیش می‌برند و هیچ وقت از این ترس و لرزشی که بر اندام رژیم صهیونیستی هست، کاسته نخواهد شد و تا نابودی آن رژیم پیش خواهد رفت.

شهادت فخری‌زاده بر دل دوستداران علم غم بزرگی نهاد

در پیام امام جمعه آران و بیدگل آمده است: خبر ترور ناجوانمردانه دانشمند برجسته کشور و رییس فقید سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، استاد دانشگاه امام حسین (ع) شهید دکتر محسن فخری‌زاده، توسط عوامل رژیم منحوس صهیونیستی و سازمان های تروریستی موجب تأسف و تأثر فراوان شد.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی جوینانی تاکید کرد: در روزهایی که به نام هفته بسیج مزین است، گلی از بوستان رشادت به دست صهیونیسم کوردل ترور شد و به شهادت رسید و بر دل دوستداران علم و دانش و متعهدان به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران غم بزرگی نهاد.

شهادت فخری‌زاده، توسعه صنعت دفاعی را متوقف نمی‌کند

فرماندار آران و بیدگل نیز نوشت: با شهادت دانشمند عزیز فخری‌زاده، توسعه علمی و فناوری صنعت دفاعی کشور متوقف نمی‌شود، دشمنان، تاب و تحمل ایران توسعه یافته را ندارند.

اسماعیل بایبوردی افزود: جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه فرزندان خود توانسته است در عرصه‌های علمی، پژوهشی، فناوری و نوآوری و حوزه‌های مربوط به صنایع مختلف و از جمله صنعت دفاعی به دستاوردهای مطلوبی برسد و این موضوع، خواب را از چشم دشمنان این کشور ربوده است.

خون پاک شهید فخری‌زاده‌ها مرحله جدید از استقامت و استحکام  نظام است

نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه نطنز در پیام خود آورده است: بار دیگر دست کثیف و تروریست دولتی اسراییل غاصب از آستین بیرون آمد و در اقدام تروریستی دکتر محسن فخری زاده، دانشمند هستهای دیگری را به شهادت رسانده است.

حجت‌الاسلام محمد یعقوبی افزود: بدون شک خون پاک شهید فخری‌زاده‌ها مرحله دیگری از استقامت و استحکام شجریه طیبه انقلاب اسلامی خواهد بود.

رژیم صهیونیستی عامل ترور شهید فخری‌زاده است

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش‌ قمصر در بخشی از پیام خود آورده است: همه دنیا میداند که این عملیات ناجوانمردانه از سری اقدامات رژیم صهیونیستی است که با ترور دانشمندان نخبه و فرهیخته میخواهد فعالیتهای صلح آمیز هسته‌ای ایران اسلامی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

رحمت الله فیروزیپور افزود: با شهادت این شهید عزیز فعالیتهای صلح‌آمیز هسته‌ای نه تنها متوقف نخواهد شد بلکه با قدرت ادامه خواهد داشت.

ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده ضایعه‌ای دردناک برای ملت ایران است

فرماندار اردستان نوشت: نخستین بار نیست که استکبار کوردل دست به این گونه اقدام‌های بزدلانه می‌زند، آنان می‌دانند با این شیوه‌های خباثت‌آمیز نمی‌توانند خللی در اراده مصمم  ملت بزرگ ایران ایجاد کنند.

حمیدرضا تاملی در پیام خود تصریح کرد: بیشک ترور ناجوانمردانه دانشمند بزرگ هستهای ایران عزیزمان سردار حاج محسن فخری زاده که خار چشم دشمنان بود ضایعهای دردناک برای همه مردم سرزمینم است.

تروریست‌های وابسته به رژیم صهیونیستی عصر جمعه هفتم آذر با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری  وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری‌زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها