جمعی از دانشگاهیان خراسان رضوی ترور شهید فخری زاده را محکوم کردند

مشهد- ایرنا- حدود هزار نفر از دانشگاهیان خراسان رضوی روز شنبه با حضور در مقابل دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مشهد ترور شهید فخری زاده را محکوم کردند.

حاضران در این مراسم با در دست داشتن نوشته هایی همچون "دانشمند هسته ای شهادت مبارک"، "ما ملت شهادتیم"، "برجام را تمام کنید" و "نه سازش نه تسلیم نبرد با اسرائیل" این جنایت را محکوم کردند.
در این مراسم متن نامه سرگشاده شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد قرائت شد.  
در این نامه آمده است: ترور شهید محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای و مدافع برجسته که یادآور خاطرات تلخ ترور هم‌قطاران ایشان بود، بار دیگر ثابت کرد دشمنان این مرز و بوم بر دشمنی کور و ددمنشانه خود اصرار دارند و برای ما نیز بار دیگر ثابت شد که پایداری و ادامه‌ مسیر نورانی شهید، تنها پاسخ متناسب با این دشمنی‌ است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: گرچه امروز سوالات بسیار نسبت به چرایی تکرار این اتفاق است و گرچه ممکن است نسبت به بسیاری از مسائل داخلی اعتراض داشته باشیم، اما این شرایط باعث نخواهد شد در تعیین نسبت خود با ظلم و حربه‌های ناپاک خارجی که همواره بر مردم کشورمان اعمال شده است، تردید کنیم.

تروریستهای بیگانه عصر جمعه هفتم آذر ماه جاری با کمین در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند در مسیر خودروی حامل "محسن فخری‌زاده" رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران طی عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.
به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری‌زاده مورد حمله قرار گرفت و پس از آن یک دستگاه خودرو نیسان در فاصله ۱۵ متری خودروی حامل وی منفجر شد.

فخری‌زاده در اثر این تیراندازی‌ و انفجار به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده، در بیمارستان به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها