۲۴۰ خودرو ناقض محدودیت‌ کرونایی در آران و بیدگل جریمه شدند

کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل گفت: در هفته نخست اعلام محدودیت‌های تردد شبانه ۲۴۰ دستگاه خودرو در این شهرستان به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌ها جریمه شدند.

اسماعیل بایبوردی شامگاه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با یادآوری اعمال محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار صبح در شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی افزود: بیشتر شهروندان آران و بیدگل هفته گذشته در طرح محدودیت شبانه همکاری خوبی داشتند و به طور متوسط هر شب ۳۰ خودرو اعمال قانون شدند.

وی اظهارداشت: همچنین ۲۹ واحد صنفی از جمله پوشاک‌، آبمیوه و بستنی فروشی، نانوایی، باشگاه ورزشی، قنادی و اسباب‌بازی فروشی در هفته گذشته به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌های کرونایی پلمب شد.

فرماندار آران و بیدگل یادآور شد: افزون بر ۹۰ درصد مردم، اصناف و صاحبان مشاغل این شهرستان در اجرای طرح محدودیت‌های جدید کرونایی همراهی و ۷۰ درصد نیز از ماسک استفاده می‌کنند.

وی رعایت فاصله‌گذاری شهروندان آران و بیدگل را کمتر از ۵۰ درصد اعلام و اضافه کرد: بر پایه گزارش بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی کاشان، استفاده از ماسک در ادارات، سوپر مارکت و خواربارفروشی، نانوایی، مطلب و دفاتر پیشخوان دولت در شهرستان به ترتیب ۶۰، ۷۰، ۶۵، ۷۵ و ۷۰ درصد است.

بایبوردی گفت: انتظار می‌رود مردم تا پایان محدودیت‌ها همراهی و همکاری لازم را داشته باشند، چرا که بحث سلامت امنیت آنان و شهروندان دیگر در میان است، از این رو در صورت تخلف، مجبور به اعمال قانون هستیم.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا در آران و بیدگل تصریح کرد: خودروهای پلاک غیربومی در صورت ورود به شهرستان یک میلیون تومان جریمه می‌شوند و تردد خودروهای شخصی با پلاک بومی نیز از ساعت ۹ شب تا چهار صبح به مدت ۲ هفته ممنوع است.

وی ادامه داد: خوردوهای متخلف در سطح شهر توسط عوامل گشت و پایش از طریق دوربین های مداربسته، برابر مقررات ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

محدودیت‌های جدید کرونایی از اول آذر همزمان با سراسر کشور آغاز شده و حداقل تا ۱۴ آذرماه جاری ادامه دارد.

کووید ۱۹ نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد که در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها